Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
345.445
-0.73%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Başbakan Yıldırım'dan gündeme ilişkin açıklamalar

  Başbakan Yıldırım'dan gündeme ilişkin açıklamalar

  Başbakan Yıldırım, partisinin Gençlik Kolları tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen 2. Abdülhamid Han'ı anma programında konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 14.01.2017 - 17:23

  234123412

  Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da anma programında yaptığı konuşmada, Meclis'te süren Anayasa görüşmelerinde çıkan arbedelere değindi.

  "Vekillerin bacağını ısıranlar, her türlü barbarlığı yapanlar bilsinler ki millet bunun hesabını sandıkta verecektir" diyen Yıldırım, "Söz de karar da milletin olacaktır" dedi.

  "VEKİLLERİN BACAĞINI ISIRANLAR"

  "Anayasa değişikliği darbecilerin sonunu getirecek. Meclis iktidarından milletin iktidarına giden yolu açacak. Bu sistemle millet kendisini yönetenleri doğrudan seçecek. Kendisini yönetecekleri denetleyecek vekilleri de seçecek. Kendisi hükümetini doğrudan denetleyecek vekillerini de kendisi adına, millet adına kanunları yapacak.

  Vekillerin bacağını ısıranlar, her türlü barbarlığı yapanlar bilsin ki, millet bunun hesabını sandıkta verecektir. Söz de karar da milletin olacaktır."

  Yıldırım: Meclis'te barbarlık yapanlara cevabı millet verecek VİDEO

  "ABDÜLHAMİD'İ ANMAK İSTİYORSANIZ.."

  Partisinin Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 2. Abdülhamid Han'ı anma programında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Abdülhamid'i anlamak istiyorsanız, İstanbul Üniversitesi'ne, İstanbul Erkek Lisesi'ne bakın, Etfal Hastanesi'ne bakın, Selimiye Kışlası'na bakın, Osmanlı coğrafyasındaki eserlerin her birinin altında onun imzası var" dedi.

  Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasında ayrıca şunları kaydetti:

  "EKMEĞİMİZİ BÖLERİZ AMA VATANIZ BÖLDÜRMEYİZ"

  "Önümüzde çok önemli, zorlu bir süreç var. Etrafımızda ateş çemberi var. Komşularımızda maalesef basiretsiz, çapsız yöneticiler yüzünden 6 senedir devam eden iç savaş milyonlarca insanın yerlerinden yurtlarından olmasına sebep oldu.  Suriyeliyi, Iraklıyı bağrımıza bastık. Ekmeğimizi bölüştük. Ekmeğimizi böleriz ama bu vatanı böldürmeyiz. Türkiye bölgede barışın, güvenliğin, kardeşliğin teminatıdır. Bunun için dedik ki dostlarımızı artıracağız, düşmanlarımızı azaltacağız.  Birer birer düşmanlıkları kaldırıyoruz. Şimdi inşallah Suriye'de de akan kanı durdurduk. Kalıcı barışı sağlamak üzere başta cumhurbaşkanımız olmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

  Başbakan Yıldırım dan gündeme ilişkin açıklamalar #2

  "ABDÜLHAMİT'E LAF ATMAYA ÇALIŞANLAR.."

  Bugün Cumhuriyet neslinin kullandığı bütün eserlerin altında o ulu hakan Abdülhamit'in imzası var. Bugün İstanbullunun her gün kullandığı Marmaray projeside Abdülhamid'in hayalidir. Onun hayalini gerçeğe dönüştüren de onun torunları Erdoğan ve arkadaşlarıdır. Abdülhamit'e laf etmeye çalışanlar gerçek Abdülhamit'i eserleriyle görüyorlar.

  Abdülhamit'i bizim dönemimizde öyle kötü göstermeye çalıştılar ki şimdi onu okuyunca hayranlığım bir kat daha artıyor. O milletim önemli diyen ve ömür boyu da bunun için çalışan çok önemli bir padişahtır. Batı dünyasında yenilikçi hareketler başlamış, Abdülhamit bundan geri kalmayalım diye gençleri seçerek bu ülkelerde ilim öğrenmeleri, teknolojiyi anlamaları, bunu Osmanlı topraklarında uygulamaları için çok önemli fırsat sağlamıştır. Avrupa'ya giden gençler maalesef Abdülhamit'in hayallerini gerçekleştirmek yerine Abdülhamit'i tahttan indirmek için işbirliği yaptığını tarih kitaplarından okuyoruz.

  Başbakan Yıldırım dan gündeme ilişkin açıklamalar #3

  "SULTANIM NİYE ORDUYA EMİR VERMİYORSUN?"

  Abdülhamit'e darbe yapmaya çalışan darbecilere karşı 'Sultanım niye orduya emir vermiyorsun' diyenlere, 'Ben Müslümanların, birbirine ateş açmasına asla müsaade etmem' diyerek harekat ordusunu durdurmuştur. İşte o Abdülhamit'ten asker elbisesini giyen alçak FETÖ'cüler, bu memleketin evlatlarına tankıyla topuyla ateş etmekten geri kalmamışlardır. 15 Temmuz'da asker elbisesi giymiş alçak FETÖ'cüler bu memleketin evlatlarına ateş açmıştır. İşte Abdülhamit'in vatan sevgisi, insan sevgisi ile bu alçak FETÖ'cülerin yaptıkları arasındaki fark budur. Ancak bu alçaklar, her şeyi düşündüler ama bir şeyi düşünmediler. O da hakkın gücü ve halkın gücüdür."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir