Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
502.887
3.58%
1ºC
İstanbul
Yağmur ve kar 1 C

  Başbakan Davutoğlu Balıkesir'de konuştu

  Balıkesir'de partisinin bölge toplantısında konuşan Davutoğlu, "Kuva-yi Milliye söz konusu olduğunda Türk-Kürt kardeştir" vurgusunda bulundu.
  • 30.11.2014 - 13:34
  Başbakan Davutoğlu Balıkesir'de konuştu

  Başbakan Davutoğlu Balıkesir de konuştu #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Balıkesir'de partisinin bölge toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Davutoğlu, "Kuva-yi Milliye söz konusu olduğunda Türk-Kürt kardeştir" ifadelerini vurguladı.  "Bizim için çözüm sürecinin anlamı milletin tekrar buluşmasıdır" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti;

  BİRLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

  "Türkiye'nin batısına, İç Anadolu'ya gidip doğuya gidemeyenler ya da tersine doğuya gidip batıya, İç Anadolu'ya hakkıyla gelemeyenler, Kuvayı Milliye'den uzak olanlardır. Biz ise Kuvayı Milliye ruhuyla ülkemizin her köşesini, birleştirmeye bütünleştirmeye devam edeceğiz. Bizim için çözüm sürecinin anlamı budur. Milletin tekrar buluşmasıdır, Erzurum Kongresi'nde bir araya gelenlerle Balıkesir kongrelerinde bir araya gelenlerin hiçbir etnik ve mezhep ayrımı olmadan biraraya gelip kenetlenmesidir, birleşmesidir, omuz omuza yürümesidir."

  KÜRT VATANDAŞLARIMIZLA OMUZ OMUZA KONUŞTUM

  Davutoğlu, Patnos ziyaretine ilişkin ise şunları söyledi;

  "Orada bu vatanın birliği ve beraberliği için ve demokrasimizin geleceği için 6-7 Ekim provokasyonlarına karşı dimdik duran Kürt vatandaşlarımızla omuz omuza konuştum. Orada, onlar albayrağı dalgalandırdılar. Vatanın birliğini beraberliğini, 6-7 Ekim Kobani provokasyonlarına karşı savundular ve orada da gösterdik ki Kuvayı Milliye söz konusu olduğunda, Türk-Kürt kardeştir, ayrımcılık yapan kalleştir.

  Başbakan Davutoğlu Balıkesir de konuştu #2

  YENİ KOALİSYON ARAYIŞLARI VAR CHP İLE MHP ARASINDA

  Şimdi yeni koalisyon arayışları var CHP ile MHP arasında... Tek parti zihniyetiyle Türkiye'nin belli bir bölgesine siyaset yapanların koalisyonu... Dün de Diyarbakır'da bir otelde yapılan toplantıdan sonra CHP-HDP koalisyonu için sorular sorulmaya başlandı. Bu millet ne tür koalisyon olursa olsun kendini temsil edeni tanır, gözünden tanır."


  Görüş Bildir