Petrol
114.32
-0.08%
Euro
17.5604
0.00%
Dolar
16.3604
0.07%
Altın
974.01
0.15%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
487.089
0.14%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C
  Başbakan Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nu hiç takmayacağız

  Başbakan Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nu hiç takmayacağız

  Başbakan Davutoğlu, başörtüsü serbestliği sonrası IŞİD benzetmesi yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi ve İkna odalarını işaret etti.
  • 28.09.2014 - 16:44

  Başbakan Davutoğlu: Kılıçdaroğlu nu hiç takmayacağız #1

  Başbakan Davutoğlu'nun Samsun'da toplu açılış töreninde halka hitap etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaöğretimde başörtüsü serbestliğini eleştirmesine tepki gösteren Davutoğlu, "Başörtüsünü isteyen takacak, istemeyen takmayacak ama biz Kılıçdaroğlu'nun geri kafalı zihniyetini hiç takmayacağız, hiç takmayacağız" dedi.

  İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

  MİLLİ İRADEYİ ENGELLEYEMEDİLER

  Cumhuriyet tarihinin en kısa süresi içerisinde hükümetimizi kurduk.

  Aslında son 1 yıl içinde, Ali Fuat Başgil'e yapılan muamele Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılmak istendi. Gezi olaylarıyla ve arkasından kışkırtılan 17 Aralık, 25 Aralık operasyonlarıyla dolaylı olarak şu denmek istendi: 'Nasıl Ali Fuat Başgil'i, halkın içinden gelen o değerli insanı cumhurbaşkanı yapmamışsa bir vesayet rejimi, o zamanki dikta ve darbe yönetimi, biz de Recep Tayyip Erdoğan'ı yaptırmayacağız' demek istediler. Ama onların planlarının üstünde öyle bir irade vardı ki bunu engelleyemediler. O Allah'ın iradesidir, onun kaderidir ve onun kaderinin tecelli etmesini sağlayan Türk milletinin aziz milli iradesidir.

  Milli iradenin gücünü kimseye çiğnetmeyiz. 28 Şubat'ta olduğu gibi üvey evlat muamelesi görmeyecek.

  IŞİD ZİHNİYETİ İKNA ODALARIDIR

  Kılıçdaroğlu'nun demeçlerine bakın. CHP zihniyeti 28 Şubat'ı çıkaran zihniyettir. Kendisi de 28 Şubat'ın takipçisi zihniyettir. Ortaöğretimde başörtüsüne özgürlük getirdik diye diyor ki 'Bunlar IŞİD'ciler gibi davranıyor'. Bunu bize söylüyor. Şimdi buradan Sayın Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Eğer IŞİD'ci arıyorsa sağına baksın bir hanımefendi görecek. 28 Şubat'ta ikna odalarında bu milletin aziz evlatlarında süründüren bir hanım görecek. IŞİD zihniyeti oradadır. İstiklal Harbi'ni bir başörtüsü için başlatan Sütçü İmam'ın ruhuna ihanet ederek gencecik kızlarımızın zorla başını açtıranlar, IŞİD zihniyeti onlardır. IŞİD zihniyeti, ikna odalarını kuranlardır."

  62. Hükümet'in ilk icraatlarından biri, başörtü yasağını ebediyen tarihe gömecek şekilde ortaöğretimde de başörtüyü serbest bırakmak olmuştur. Bu milletimizin iradesidir ve bu iradeden geri dönüş asla olmayacaktır.

  KILIÇDAROĞLU ÖNCE ÇIKSIN HESAP VERSİN

  Bakın sizlere söz veriyorum. Her hangi bir vatandaşımız başı açık yada kapalı olsun giyinişi yüzünden bir kötü muameleyle karşılaşırsa bunun karşısında duracak hesap soracak kişi biziz.

  Başörtüsünü isteyen takacak, istemeyen takmayacak ama biz Kılıçdaroğlu'nun geri kafalı zihniyetini hiç takmayacağız, hiç takmayacağız.

  Kılıçdaroğlu ilk önce milletin karşısına çıksın ikna odalarının hesabını versin. Kimse kimseye zulmetmeyecek. İşte Türkiye'nin yeni şiarı budur."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir