Petrol
98.09
0.71%
Euro
18.5798
0.90%
Dolar
17.962
0.52%
Altın
1.034
0.47%
Borsa
2863
1.18%
Bitcoin
442.759
6.01%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C

  Başbakan Davutoğlu: Macaristan'a vizeleri kaldırdık

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye açısından vizeyi kaldırdık. Bugün de değerli Dışişleri Bakanı'nın açıklamasıyla Macaristan'dan vize alanlardan ücret alınmaması Macaristan'ın bize yaptığı önemli bir jest" dedi.
  • İHA
  • 24.02.2015 - 19:39
  Başbakan Davutoğlu: Macaristan'a vizeleri kaldırdık

  Başbakan Davutoğlu: Macaristan a vizeleri kaldırdık #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ve Macaristan’ın sahip olduğu ortak perspektif ile yeni bir güç inşa edeceğini söyledi.

  Başbakan Davutoğlu, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki temasları kapsamında Türk-Macar İş Forumu’nda bir konuşma yaptı. Davutoğlu, konuşmasında şunları söyledi;

  TÜRKİYE AÇISINDAN VİZEYİ KALDIRDIK

  "İkinci olarak; size hukuki alt yapıyı oluşturmak yani iş yapmaya başladığınızda öyle bir yasal çerçeve olsun ki önünüzde engel kalmasın. Bunun da alt yapısını kurduk. Vizeleri, Türkiye açısından vizeyi kaldırdık. Bugün de değerli Dışişleri Bakanı’nın açıklamasıyla Macaristan’dan vize alanlardan ücret alınmaması Macaristan’ın bize yaptığı önemli bir jest. Bunu da büyük bir teşekkür, takdirle karşılıyoruz.

  TÜRKİYE SCHENGEN'E GİRDİĞİ ZAMAN TÜMÜYLE SINIRLAR AÇILACAK

  İnşallah bir gün Macaristan’ın da desteği ile Türkiye Schengen’e girdiği zaman bütünüyle sınırlar açılacak ve biz Macaristan ile olan o tarihi dostluğumuzu sınırsız bir hale getirebileceğiz. Yine nedir bu alt yapının arkasında yani hukuki alt yapı itibari ile, bugünkü anlaşmalara baktığımızda sosyal güvenlik anlaşması imzaladık. Yani şirketler iş yaptığında sosyal güvenlik bakımından bir alt yapı kuruldu. aynı şekilde tüketicilerin korunması ile ilgili anlaşma imzaladık, enerji konusunda nükleer iş birliği alanında anlaşma imzaladık.

  GÜL BABA RESTORASYONU KONUSUNDA ANLAŞMA İMZALADIK

  Tarihi bağlarımız itibari ile Gül Baba’nın restorasyonu konusunda anlaşma imzaladık. Ankara ile Budapeşte’nin, su açısından da İstanbul’la yine iş birliği anlamında şehirler arasında anlaşmaların alt yapılarını kurduk. Yani nerede bir eksiklik hissediyorsanız, hukuki olarak bizim şuna ihtiyacımız var, şu anlaşmayı da yaparsanız Türk ve Macar şirketlerinin iş adamları olarak Avrupa’da büyük bir başarı hikayesi yazarız diyorsanız bize söyleyeceksiniz biz de adımlar atacağız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir