Petrol
98.42
1.05%
Euro
18.5755
0.87%
Dolar
17.9625
0.52%
Altın
1.034
0.44%
Borsa
2862
1.14%
Bitcoin
440.375
5.43%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C

  Başbakan Davutoğlu'ndan öğrencilere bilgisayar sözü

  Kastamonu'da Valiliği ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, iki ilkokul öğrencisine bilgisayar sözü verdi.
  • 04.02.2015 - 21:07
  Başbakan Davutoğlu'ndan öğrencilere bilgisayar sözü

  Başbakan Davutoğlu ndan öğrencilere bilgisayar sözü #1

  Kastamonu Valiliği önünde toplanan vatandaşlar tarafından karşılanan Davutoğlu, tören mangasını selamladıktan sonra Vali Şehmus Günaydın'ı ziyaret ederek, çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

  BİLGİSAYAR SÖZÜ

  Bu arada, Davutoğlu, Valilik binasına giriş yaptığı sırada, "Başbakanım gelebilir miyiz" diye seslenen Atatürk İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Sefa Karaçam ve Orhan Sarıbaş'ı içeri davet etti. Öğrencilerin, bilgisayar istediği ve Davutoğlu'nun da bilgisayar sözü verdiği öğrenildi.

  Başbakan Davutoğlu'na ziyarette Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu eşlik etti.

  BİRİFİNG ALDI

  Valilik çıkışında Davutoğlu, kendisini bekleyen vatandaşların ve çocukların yanlarına giderek çeşitli hediyeler verdi. Yaklaşık 1,5 saatlik görüşmenin ardından Davutoğlu ve beraberindeki heyet Kastamonu Belediyesi'ne geçti. Belediye önünde mehter takımı ile karşılanan Davutoğlu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş'tan brifing aldı.

  ÖĞRENCİNİN YAZDIĞI ŞİİRİ DİNLEDİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu'daki belediye ziyaretinde karşılaştığı Çaldı öğrencinin kendisi için yazdığı şiiri dinledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu'da Belediyesi'ni ziyaret etti. Davutoğlu, ziyarette karşılaştığı Çad uyruklu Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Ahmad Issakha Mahamat Halau ile sohbet ederek kendisine yazılan şiiri dinledi.

  Başbakan Davutoğlu ndan öğrencilere bilgisayar sözü #2

  "ONA HEDİYE OLARAK ŞİİR YAZDIM"

  Halau, görüşmenin ardından gazetecilere, Başbakan Davutoğlu'nun, 4 Şubat'ta Kastamonu'ya geleceğini duyunca çok heyecanlandığını belirterek, "Onun için şiir yazdım. Şiirin bir kısmını ona okudum" dedi. Başbakan Davutoğlu'nun, Afrika'da kendilerine çok yardım ettiğini dile getiren Halau, "Biz onu çok sevdik. Kastamonu Üniversitesi'nde okuyan Afrikalı öğrencilerin hepsi onun sayesinde buraya geldi. Dolayısıyla biz ona teşekkür ederiz. Ona hediye olarak şiir yazdım" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir