Euro
10.0933
-0.13%
Dolar
8.5277
0.09%
Altın
493.43
-0.15%
Borsa
1.432
0%
Bitcoin
337.933
1.85%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Başbakan Davutoğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında Ermenek'teki maden kazasına değindi.
  • 04.11.2014 - 12:25
  Başbakan Davutoğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Başbakan Davutoğlu nun grup toplantısı konuşması #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun grup toplantısında gündem Ermenek'teki madenciler, IŞİD, Kobani ve yeni adli düzenlemeler oldu.

  Davutoğlu'nun konuşmalarının satır başları;

  BAHÇELİ'YE SESLENİYORUM

  "Bahçeli, Ermenek'teki kazanın acısını paylaşmak değil istismar yapıyor. Buradan Bahçeli'ye sesleniyorum. Onun iktidarında başbakanı 17 Ağustos depreminde Ankara'dan Sakarya'ya gitmek için 1 hafta bekledi. Ama bizim iktidarımızda 3 bakanımız anında olay yerine intikal etmiş ve tüm devletin imkanlarını seferber etmiştir.

  BUNUN HESABINI VERSİN

  Bahçeli, başbakan yardımıcısı olduğu dönemde 17 Ağustos depreminin olduğu bölgelere ne zaman gidebildi? Bunun hesabını versin. Acılar üzerinden siyaset yapma alışkanlığı devreye girerse bu kısır siyasete dönüşür.

  Başbakan Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye sert yanıt İZLE

  MİLLETİN HAKİMİ DEĞİL MİLLETİN HADİMLERİYİZ

  Türkiye bir daha OHAL uygulamaları ile karşı karşıya kalmayacaktır. Milletin hakimi değil milletin hadimleriyiz. Her bireyi dışlamak bizim siyasetimizde yok.

  DÜNYA EKONOMİSİ DARALDI TÜRKİYE EKONOMİSİ BÜYÜDÜ

  Eski Türkiye borçlarının faizini dahi ödeyemiyordu. 4 Kasım 2002'de karanlıktan çıkan özgür ve demokratik ülkeye döndüğü bir Türkiye doğdu. Bu coğrafya korkakların coğrafyası olamaz. CHP, MHP ve HDP'nin mantalitesi aynıdır.

  NE YAPTIĞINI BİLEN BİR İKTİDAR VAR

  Felaket tellallarının ekonomimiz üzerindeki felaket senaryolarının nasıl boş çıktığını gördük. 2000'li yıllarda dünya ekonomisi daraldı ancak Türkiye ekonomisi büyümeyi sürdürdü. Cari işlemler açığından önemli azalmalar yaşandı. Çünkü Türkiye'de ne yaptığını bilen iktidar var.

  İSTİHDAM 1 MİLYON 187 BİN ARTTI

  Son 1 yılda istihdam 1 milyon 187 bin arttı. Ülke kaynaklarını en iyi şekilde kullandık. Yolsuzluk olan bir ülke bu kadar kalkınır mıydı? Bütçe disiplininden asla taviz vermiyoruz. Bu sadece AK Parti iktidarlarında olan bir şeydir. 2023'e kadar sürecek olan iktidar vizemizi sürdüreceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın.

  BİZ MEYDANLARDA ONLAR SALONLARDA

  MHP salonlarda ancak AK Parti'ye saldırıyor. Onları hiç meydanlarda gördünüz mü? AK Parti ise meydanlarda milletle kucaklaşıyor. Ümit onların kitaplarında yok. CHP, MHP ve HDP'nin siyasette yaklaşımı şudur diye bir yazı okudunuz mu? Dünyada son 12 yılda AK Parti ile ilgili yazılanlar kadar hiçbir siyasi iktidar kadar yazı yazılmıştır. Bir kısmı överken bir kısmı eleştiriyor. Biz eleştirileri de kabul ediyoruz. Biz mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz. Zalimlerden korkmayız."

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir