Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
570.014
4.87%
19ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 19 C
  Başbakan Davutoğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Başbakan Davutoğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Yeni vekillere hitap eden Başbakan Davutoğlu, seçim sonuçlarını değerlendirdi: "İktidarı kaybedebiliriz ama onurumuzu asla."
  • Haber Merkezi
  • 16.06.2015 - 12:14

  Başbakan Davutoğlu nun grup toplantısı konuşması #1

  Yeni milletvekillerine hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasında 7 Haziran seçimleri sonucunda oluşan siyasal tabloyu değerlendirdi.

  AK Parti'nin 56 ilde birinci parti olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, "İktidarı kaybedebiliriz ama onurumuzu asla kaybetmeyiz" dedi:

  İKTİDARI KAYBEDEBİLİRİZ AMA ONURUMUZU ASLA

  "Seçimlerin birincisi ve kazanını tartışmasız AK Parti'dir. Matematiksel ve siyasal gerçeklik budur. AK Parti dışında hiçbir partinin grubu Türkiye'yi tam anlamıyla temsil etmiyor. AK Parti 56 ilde birinci parti olmuştur. 23 ilde ikinci parti, 2 ilde üçüncü parti oldu. 5 ilde milletvekili çıkaramadı. Ak Parti 5 ilde milletvekili çıkaramamışken, Kılıçdaroğlu 37 ilde milletvekili çıkaramadı, MHP 34 ilde temsil edilemiyor, HDP 55 ilde temsil edilemiyor. İktidarı kaybedebiliriz ama onurumuzu, şahsiyetimizi asla kaybetmeyiz. "

  Başbakan Davutoğlu: İktidarı kaybedebiliriz ama onurumuzu asla VİDEO

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  "Bizler, üzerine Güneş doğmayan her an muhasebe yapan bir milletin neferleriyiz.

  Tabloyu anlamak ve bundan sonraki süreç için hemen 8 Haziran sabahı harekete geçtik. İl başkanlarıyla ve belediye başkanlarıyla bir araya geldik. Gençlik kolları ve kadın kollarımızla istişare ettik.

  MİLLİ İRADE TECELLİ ETTİ

  Her şeyden önce, seçim sonuçlarıyla ilgili spekülasyon yapmadan milli iradeyi iyi okumak lazım. Milli irade tecelli etti.

  Sizi tebrik ediyorum. Bu kadro, Türk milletini temsil kabiliyeti en yüksek kadrodur. Bu hep böyle olmuştur. Yer boş kalmayacak, misyon sahipsiz kalmayacak.

  Türkiye özgür bir ülkedir, herkes her yerde gösteri yapabilir. Parti kapatmayla bizi durduramayacağını anlayanlar başka yollara başvurdular.

  BATI ÜLKELERİ SINAVDADIR

  "2012 yılında ilk kez Mısır'da seçilmiş Cumhurbaşkanı geldi. İlk kez çok geniş bir koalisyonla demokrasi kökleşmeye başladı ama izin vermediler. Şimdi bir haber geldi önümüze, idam cezası onanmış. Mısır'ın idam cezası da hapis cezasına çevrilmiş. Batı ülkeleri sınavdadır. Hiçbir zaman şiddete başvurmamış bir hareket idama yürütülüyor. Bakalım seslerini çıkaracaklar mı? Demokrasi sınavdadır. Bizim vicdanımız da sicilimiz de temizdir. Hiçbir zaman sessiz kalmayacağız. Kendimiz için ne istemişsek Ortadoğu'daki kardeş halklar için aynı şeyi istedik."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir