Başbakan Erdoğan'ın Ağrı mitingi konuşması İZLE

Başbakan Erdoğan'ın Ağrı mitingi konuşması İZLE

Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

"30 Mart seçimleri Türkiye için tüm dünya için hayırlara vesile olsun. Ağrı olarak bu kardeşinize sahip çıktığınız için her birininize tek tek teşekkür ederim.

Başbakan Erdoğan'ın Ağrı mitingi konuşması İZLE

'ARTIK EVLERE ATEŞ DÜŞMÜYOR'

12 yıl boyunca milletimize hizmet veririken birileri bize çelme takmaya çalıştı. Bunun en somut örneğini çözüm sürecinde gördük. Biz gençlerimizin ölümünü durdurmak için mücadele veriyorken birileri de bizi durdurma mücadelesi veriyor.
Türkiye'de artık kan akmasın analar ağlamasın diye uğraştık. Allah'a hamd olsun geçen Nevruz'dan beri bir yıldır kan akmıyor. Evlere ateşler düşmüyor. Artık kepenkler kapanmıyor, artık silah sesleri duyulmuyor.

'TELEVİZYONLARDA 24 SAAT KÜRTÇE YAYIN...'

Her meselemizi siyaset zemininde konuşacağız, siyaset zemininde çözüm arayacağız. Bu baharın dönmesine, huzurun bozulmasına izin vermeyeceğiz. Televizyonda 24 saat Kürtçe yayın olacak deseler inanır mıydınız? Ağrı'ya havalimanı olacak deseler inanır mıydınız?

'DEVLET İÇİNDE PARALEL YAPI İSTEMİYORUZ, ONLAR PENSİLVAYA'DA OLSUNLAR'

Bütün anlamsız yasaklar bir bir ortadan kaldırılıyor. Doğu ile batı, kuzey ile güney kardeş oluyor. Bölücü terör örgütü hala tehdit ediyor. Hakkari'deki vatandaşın hava limanına ihtiyacı yok mu? Neden tehdit ediyorsun? Hakkari'ye de havalimanı yapacağız. Biz devlet içinde devlet, paralel yapı istemiyoruz varsın onlar Pensilvanya 'da olsunlar.

'BİZİ BÖLMEK İSTEYENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ'

Bizi bölmek isteyenler var. Buna izin vermeyeceğiz. İşte Oslo sürecini, 7 Şubat'taki MİT olayını, Gezi Parkı planlarını bunun için yaptılar. Son olarak 17 Aralık ve 25 Aralık saldırılarını yaptılar.

'BİRİLERİNİN DEDİĞİ DEĞİL MİLLETİN DEDİĞİ OLUR'

En büyük hırsızlık milli irade hırsızlığıdır. Biz milletin bir kuruşunu yedirmedik, yedirmeyiz. CHP, Menderes'in itibarını zedeledi, alçakça iftiralar attılar, yetmedi idam etti. Birilerinin dediği değil milletin dediği olur. Bu seçim adeta bir genel seçim olarak cereyan ediyor. 30 Mart'ta kasetler değil sandık konuşacak.

'BU BİR YEREL SEÇİM DEĞİL'

Bu benim Ağrı'ya siyasi hayatımda 24. gelişim. Her mitingim büyük bir coşkuyla oldu. Uzun ince bir yolda gideceğiz gündüz gece. 30 Mart'ta vereceğiniz oylar. AK Parti'ye vereceğiniz oylardır. Bu bir yerel seçim değildir. Kapı kapı dolaşacağız. Her şeyi anlatacağız. Eser siyaseti yaptık. Hizmet siyaseti yaptık.
BOTAŞ doğalgaz boru hattını döşedi. İhalaye çıkardık ama özel sektör tarafından rağbet görmedi. Ama bu işi de çözeceğiz. Barajımızı hizmete aldık. Bundan sonra tarım alanları artık suya kavuşacak.

'BU İŞ SEVDA İŞİ'

Ağrı'nın 2045 yılına kadar ki, içme suyu sorununu çözdük. Hükümetlerimiz döneminde Ağrı'ya 5.7 katrilyon yatırım yaptık. Bu iş sevda işi. Okullarımıza internet ve bilgisayar yardımı yaptık. Şimdi Fatih Projesi. 163 bin adet tablet dağıttık. Bu ay 675 bin tablet daha da vereceğiz. Ağrı'da İbrahim Çeçen üniversitesini kurduk. Bugün 11 bin öğrenci öğrenim görüyor. Bu öğrencilere 44 trilyon burs verdik. Yatalak hastaların evine doktor gönderiyoruz. Sağlık'ta büyük işler başardık."