Euro
10.0476
0.07%
Dolar
8.4732
-0.02%
Altın
493.02
-0.19%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
330.959
2.15%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Başbakan Erdoğan'ın Batman mitingi konuşması

  Başbakan Erdoğan, Batman'da halka hitap etti.
  • 14.03.2014 - 14:04
  Başbakan Erdoğan'ın Batman mitingi konuşması

  Başbakan Erdoğan ın Batman mitingi konuşması #1

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  "BEDELİ NE OLURSA OLSUN ÇÖZECEĞİZ"

  "Eski Türkiye'de kan akıyordu. Biz o kanı dindirdik, gözyaşını dindirdik. Bedeli ne olursa olsun çözeceğiz. Canımızı ortaya koyacağız bunu çözeceğiz.

  Başbakan Erdoğan ın Batman mitingi konuşması #2

  "77 MİLYONU HEP BERABER KUCAKLAR"

  Yaptığımız yatırımalrla Batman'ın çehresi değişti. Çözüm süreci muhafaza edilirse Batman'da kardeşlik iklimi daha hakim olacak. 77 milyonu hep beraber kucakladık.

  "BDP SİLAHLARLA DAĞA ÇIKMAKTAN BAŞKA NE YAPTI"

  Türkiye tarihinde olduğu gibi bir oluyor, birlik oluyor. Türkiye'nin birliğinden ciddi rahatsız olanlar var. BDP silahların gölgesinde siyaset yapmaya alışık olduğu için çözüm sürecinden rahatsız oluyor.

  "BU ÜLKEDE BARIŞIN TEMİNATI BİZİZ"

  36 etnik unsurla hepiniz seviyorum. Biz sadece bir etnik grubun partisi olmak için gelmedik. Barış elde silahla olmaz, tatlı dille, hizmetle olur. Bu ülkede barışın teminatı biziz. 30 Mart'ta Batman'ın yerel kaderini değiştireceğiz. Pensilvanya'dan kasetler geliyor. Bunlarda takiye, fitne, fesat var. Bunların oyunlarını hep birlikte bozacağız.

  "UZAYA UYDUMU GÖNDERDİNİZ DE BAŞÖRTÜSÜNE TAKTINIZ"

  Bunlarda takiye, fitne, fesat var. Bunların oyunlarını hep birlikte bozacağız.Bunlar İmam Hatip okullarında başörtüsünü yasakladı. Ey başörtüsü düşmanları hangi eseri ürettiniz bu ülkede. Uzaya uydu mu gönderdiniz de başörtüsüne taktınız.

  "İZMİR'DE NE VARSA BATMAN'DA DA O OLACAK"

  BDP normalleşme adına ne yaptı. Biri siyasi Türkçülük yapıyor diğeri de siyasi Kürtçülük yapıyor. Biz 36 etnik unsuru bağrına basan partiyiz. Tek millet, tek bayrak diyoruz . İzmir'de ne varsa Batman'da da o olacak. Dershanelere giden yavrularımız varsa çekin alın. Devletin okulları bize yeter. Bunlar geceleri beddua seansları yapıyor. Sizin beddualarını tutmaz.

  BDP VE CHP’YE ELEŞTİRİ

  Başbakan Erdoğan, konuşmasında muhalefet partileri BDP ve CHP’ye de tepki gösterdi. Erdoğan, “BDP ne yaptı, normalleşme adına ne yaptı? Bunların hepsi birbirinin aynı, biri Türk ırkçılığı yapıyor, diğeri Kürt ırkçılığı yapıyor, bunların birbirinden farkı yok. Biz Türkü de, Kürdü de bağrına basan bir partiyiz. Onun için dedik, tek millet. Tek bayrak dedik. Kılıçdaroğlu bayrak noktasında AK Parti’yi eleştiriyor. Ya sen Hakkari’ye gittin CHP bayrağının dışında bir tane Türk bayrağı dalgalandıramadın. Buyurun işte Batman burada Türk bayrağı, parti bayrağı hepsi iç içe. Mesele bu işte. BDP burada belediyesinde çalışanın maaşını ödeyemez durumda. Kardeşlerim merkezi yönetim ile yerel yönetimi el ele verdireceğiz. Tek devlet diyoruz. Devlet içinde devlet asla, paralel yapı, paralel devlet böyle bir şey olamaz” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir