Petrol
110.17
0.98%
Euro
17.5323
-1.65%
Dolar
16.5412
-2.03%
Altın
971.15
-2.11%
Borsa
254
-0.55%
Bitcoin
347.685
-4.25%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısı konuşması - izle

  Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısı konuşması - izle

  Başbakan Erdoğan, grup toplantısı konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
  • 11.02.2014 - 12:15

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında konuştu. Erdoğan, yayınlanan ses ve görüntü kayıtları ile ilgili, görüntüleri yayanlara sert çıktı. Başbakan kayıtlarla ilgili "Bir müslüman, bir insanın zaaflarından yararlanır mı. Mahremine girer mi. Bunları kaydedip yayar mı" ifaderini kullandı. 

  Başbakan Erdoğan ın grup toplantısı konuşması - izle #1

  Erdoğan Bir Müslüman bir insanın mahremine girip kaydedip yayar mı - izle

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  'VAN'DA ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUZ'

  "Van'da şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralanan askerlerimize Allah'tan acil şifa diliyorum. Diğer yandan dualarımız Bosna Hersek'teki kardeşlerimizle beraber.

  'YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ DA OY KULLANABİLECEK'

  İran ziyaretimizde ticaret hacmimizin 30 milyar dolara ulaşması hedefini tekrar kayıt altına aldık. Almanya ziyaretimizde 23 ve 24. fasıllar konusunda neler yapılabilir konuştuk. Enerji ilişkilerimizi ele aldık. Yapılan düzenlemeyle artık yurt dışındaki Türk vatandaşları da oy kullanabilecekler. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurtdışındaki vatandaşlarımız oy kullanabilecek. Büyükelçiliklerimiz, konsolosluklarımız oy kullandırma işlemi için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu hakkın hayırlı olmasını diliyorum.

  'BATIKENT-SİNCAN METRO HATTINI YARIN AÇACAĞIZ'

  Bildiğiniz gibi Kıbrıs’ın genelinde yeni bir sürece doğru gidiyoruz. Temennim odur ki inşallah gelinen noktadan geri adım atılmaz, böylece Kıbrıs sorununu da çözmüş oluruz diye inanıyorum. İstanbul’da Okmeydanı’ndaki tapu sorununun çözümüne yönelik ilk adımı attık. 200 kadar tapuyu hak sahiplerine dağıttık. Cumartesi günü İstanbul Kartal’da inşa edilen 20 kavşak ve yolun açılışını gerçekleştirdik. Pazar günü ise Eyüp Alibeyköy’de Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının temelini attık. 201 erguvan otobüsü, yani renginden dolayı erguvan. Engelli vatandaşlarımız için her türlü donanıma sahip, çok çok modern olan otobüsü hizmete aldık. Yarın yine önemli bir açılış gerçekleştiriyoruz. Ankara büyükşehir belediyemizin başlattığı, ulaştırma bakanlığımızın tamamladığı Batıkent-Sincan metro hattı artık açılma aşamasına geldi. Yarın Sincan’da İspanya Başbakanı’nın da katılımıyla inşallah bu hattı artık hizmete alıyoruz.

  '81 İLİMİZDE YOĞUN BİR PROPAGANDA ÇALIŞMASI SÜRDÜRECEĞİZ'

  Gelecek hafta 30 Mart yerel seçimleri için mitinglerimize yoğun bir şekilde başlıyoruz. 81 vilayetimizde yoğun bir propaganda çalışması sürdüreceğiz. Milletvekili ve teşkilatımızla tam kadro halinde sahada 30 Mart herhangi bir şahsın belediye başkanı olması seçimi değildir. AK Parti'nin oylarının aşağı çekilmesi hedefleniyor. Birileri laf üretir , biz icraat üretiriz. Sizler bu seçimde öyle bir gayret içinde olacaksınız ki, AK Parti daha da güçlenerek seçimden çıkaracaksınız. Biz böyle bir milletin evlatlarıyız. Şöyle geriye dönüp Anadolu'nun hüzün tarihini gözünüzün önüne getirin. Bu cefakar millet okul istedi,yol istedi,huzur istedi vermediler.

  'BU ÜLKENİN BAŞBAKANI'NI BATI'YA ŞİKAYET ETTİLER'

  Bir anne düşünün yavrusu şehit düşmüş, düşmanı sevindirmeyeceğim demiş, dik durmuş. Bu başka analarda olmaz, bizde olur. Sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın bu ülkede iktidar medyanın, çetelerin, belli sermaye gruplarının oldu. Asırlardır ötelenen, hakir görülen, hali hatırı sorulmayan millet iradesi Ak Parti ile karar süreçlerine yansımıştır. Bu ülkede artık kararları milletim veriyor. Bundan rahatsız oluyorlar.

  '17 ARALIK BİR YIKIM PROJESİDİR'

  Bu ülkenin Başbakanı'nı Batı'ya şikayet ettiler. Bu ülkenin Başbakanını Batı'ya şikayet edecek kadar alçaldılar. Bu ülke artık Faiz Lobisi, Vaiz Lobisi, Sermaye Lobisi tarafından yönetilemez. Kimin ne meselesi varsa gelip Türkiye'de, sandıkta görmelidir. Türkiye dışarıdan yönetilecek bir ülke değildir. Bizim karşımıza mertçe siyaset sahnesinde çıkmıyorlar. Çünkü millet bunların karşısında, milletle aynı yolda yürümüyorlar. 17 Aralık Yeni Türkiye'nin tüm kazanımlarına karşı yapılmıştır. 17 Aralık bir "yıkım" projesidir. Ak Parti gitsin diyorlar. Ak Parti'nin yerine geçmişte olduğu gibi kaosu, yasakları öneriyorlar.

  'İNTERNET DÜZENLEMESİ PARALEL YAPIYI ÇÖKERTMEYE YÖNELİKTİR'

  AK Parti gitsin diyorlar. Ak Parti'nin yerine geçmişte olduğu gibi kaosu, yasakları öneriyorlar. Başbakan Erdoğan: Sayın Baykal'ın nasıl gönderildiğini millet açıkça gördü. Açıkça söylüyorum bu oyunun arkasında da paralel yapı vardır. Biz irademizi asla sinsi yapılara teslim etmedik, etmeyeceğiz. Hodri meydan ellerinden geleni yapsınlar.Ellerinde hangi kirli araç varsa kullansınlar, çiğ yemedik ki karnımız ağrısın. Muhalefete soruyorum, İnternet Yasası'na niye karşı çıkıyorsunuz? Niçin bunun yanında yer almıyorsunuz? Siyasi partilerin üzerindeki çok çirkin, çok ahlaksız bir tehdidi ortadan kaldırıyoruz. İnternet düzenlemesi paralel yapıyı, ortam dinlemelerini çökertmeye yöneliktir.

  'BİZ BUNA BOYUN EĞMEYECEĞİZ'

  Paralel yapıyla ilgili ağzınızı niye bıçak açmıyor. Sizi kimin tehdit ettiğini açıklayın. Ak Parti kasetlerle yıpratılmaya çalışılıyor. Biz buna boyun eğmeyeceğiz. Hiç kimse fişlenmeyecek, kimsenin bilgileri depolanmayacak, hiç kimsenin özgürlüğü ihlal edilmeyecek.

  'BEN TWITTER'A BAKMAM'

  Bunlar devlet imkanlarını kullnarak fişleme yapmışlar, illegal kayıt dinleme yapmışlar. Herkese şantaj yapmışlar. Bir tanesi Azeriymiş. Bunu bizim iktidarımızın sınır dışı ettiği söyleniyor. Bunlarda yalan meşrudur. Bir defa basın enformasyon kurumu sizin basın kartınız uzatır veya uzatmaz, irade onlara aittir. Bunun için buradan bunun izni alınır. Benimle ilgili tweet atmış, bundan hiç haberim yok. Benim tweet hastalığım da yok. Ben tweet bilmem, benim tweet atacak kadar boş zamanım yok. Tweet atanlara hakaret etmek istemiyorum, ama ben Twitter'a bakmam.

  'BİR MÜSLÜMÜMAN BİR MÜSLÜMANIN MAHREMİNE....'

  Bir Müslüman diğer bir Müslümanın mahremine girip kaydedip bunu yayabilir mi? Yapılanların vicdana imana sığan yanı var mı? Siz hiç düşünmez misiniz siz hiç akletmez misiniz? Örgütün lideri Amerika'dan birilerini izlendiğini, bunu engellediğini, buna benzer başka vakaların kendisinde olduğunu söylüyor. Bazı gazeteciler bunu hiç görmedi duymadı, hukuk yargı hiç duymuyor. Bunlar suç teşkil etmiyor mu?

  'AMELİYATIMIZI BİLE GÜNDEM KONUSU YAPTILAR'

  Her meselede konuşan malum işveren örgütü buna niye ses etmedi? Edemez, çünkü onların da kayıtları var ellerinde. Artık yeter, yetti! Mademki onlar yazıyor, çiziyor, dinliyor, artık biz de hem konuşacağız, hem adımlarımızı atacağız. Neler var neler? Ameliyatımızı bile gündem konusu yapıp "Ya diyor, beddualarınız bile tutmadı" diyor. Bunlar olabilir mi? Ne çirkin yakıştırmalar var. 'Demek ki iyi Müslüman değilsiniz' diyor. Bu meselenin kökü 12 Eylül 1980 darbesinde, bizimle başlamış bir mesele değil. Bu meselenin kökü 28 Şubat darbesinde. Biz 7 Şubat'ta meselenin ciddiyetini kavradık.

  'BUNLAR BÖYLE İŞTE, TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAZLAR'

  17 Aralık'la birlikte bu meselenin üzerine tek başımıza gidiyoruz. Yine yalnız bırakıldık. Millet bizimle beraberdir. Siz ak bir kadrosunuz, aranıza kararlar karışa da onları da hep beraber eledik. Aranıza karalar karıştırmayın. CHP'nin ileri gelenlerinden biri bu hafta 'Eski İstanbul'u size geri vereceğiz' demiş. Neydi eski İstanbul? Çöp dağlarından, hava kirliliğinden, oksijen maskesiyle dolaşılan İstanbul'u geri vereceklermiş. Bunlar böyle işte, taş üstüne taş koyamazlar."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir