Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.479
-1.11%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısı konuşması İZLE

  Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısı konuşması İZLE

  Başbakan Erdoğan'ın, grup toplantısının gündemi basın özgürlüğü oldu.
  • 13.05.2014 - 12:01

  Başbakan Erdoğan ın grup toplantısı konuşması İZLE #1

  Danıştay töreninde Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile Başbakan Erdoğan arasında geçen sözlü tartışma, Pazar günü tüm gazetelere manşet olmuştu. Gazetelerde en ilgili çekici manşeti Yurt Gazetesi atmıştı.Yurt Gazetesi,"Çankaya'ya değil, Bakırköy'e" şeklinde attığı manşette Başbakan Erdoğan'a"deli" demek istemişti.

  Başbakan Erdoğan ın grup toplantısı konuşması İZLE #2

  Erdoğan: Türkiye'de basın özgürlüğü yok denemez İZLE

  "TÜRKİYE'DE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ YOK DENİLEMEZ"

  Başbakan Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmasında gazete manşetlerine değindi. Türkiye'de "Basın özgürlüğü yok" diyenlere adeta ateş püskürttü. Erdoğan, konuşmasında, "Danıştay töreninde yaşananların ardından Pazar günü gazete manşetlerine bakıldığında, Türkiye'de basın özgürlüğü yok denemez." dedi.

   Başbakan Erdoğan ın grup toplantısı konuşması İZLE #3

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları; 

  "MERKEZ BANKASI REZERVLERİMİZ ARTMAYA DEVAM EDİYOR"

  "Geçen hafta sporda önemli başarılara imza atıldı. Süper Lig'e çıkan Balıkesir ve İBB'yi kutluyorum. Şampiyonluğu kesinleşen Fenerbahçe'yi kutluyorum. Geçen yıl Mayıs ayı altın dönem olmuştu. Gezi olayları, 17 ve 25 Aralık darbeleriyle bu gölgelenmek istenmişti. Ekonomide bir kez daha mayıs ayı bereketini yaşıyoruz. Merkez Bankası rezervlerimiz artmaya devam ediyor. 130 milyar dolar seviyesini yeniden yakaladı.

  "İSRAİL EN ÖZGÜR ÜLKEYMİŞ, SEVSİNLER SENİ"

  Türkiye'de basın özgürlüğü yok diyenler ulusal gazetelerin manşetlerine baksınlar. İsrail, basın özgürlüğü noktasında en özgür ülkelerden biri olarak gösteriliyor. Sevsinler seni. Almanya'da Hamburg olaylarını gösteriyor diye bizim TRT'yi kablolu yayından çıkardılar. Bu uluslararası örgüt bunu konuşmuyor. Türkiye'de tutuklu olduğu söylenen 44 kişiden 11'i tahliye oldu, listede adı geçen birinin ise kaydı bile yok.

  "BAŞKA ÜLKELERDE İSE HUKUK OLUYOR"

  Gazeteci dedikleri kişiler bir çok suç nedeniyle hüküm almış kişilerdir. Burada Twitter'ı eleştirince özgürlük düşmanı, başka ülkelerde ise hukuk oluyor. Hakarete tazminat davası açınca, basına baskı, başka ülkelerde demokrasi oluyor. Bunlar Mısır'da yaşananlara darbe diyemediler, Suriye'de 200 bin kişi öldü sesleri çıkıyor mu? Dünyaya sesleniyorum. Bunlar darbeye darbe diyemediler. Çocuklar katlediliyor. Nerede o insan hakları örgütleri.

  "ULUSLARARASI ÖRGÜTLER TÜRKİYE'Yİ AŞAĞILAMAKLA KENDİ İTİBARINI ZEDELER"

  Uluslararası örgütler Türkiye'yi aşağılamakla kendi itibarlarını zedeler. İçerideki kibir abidelerine boyun eğmediğimiz gibi dışarıdakilere de eğmeyiz. Kimse Türkiye'yi karşısına alıp parmak sallayamaz, o günler geçti.

  "EN AĞIR CEZALAR VERİLECEK"

  Karşılarında artık sinmiş, acziyet içerisinde bir ülke yok. Çocuklara karşı bu suçların işlenmesi hiç kuşkusuz idam cezası gerektiriyor. Ama Türkiye'de idam cezası kaldırıldığı için, en ağır cezalar verilecek."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir