Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısı konuşması İZLE

  Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısı konuşması İZLE

  Başbakan Erdoğan, grup toplantısında partililere seslendi.
  • 24.06.2014 - 11:44

  Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısı konuşması İZLE #1

  Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısı konuşması İZLE #2

  Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için çok sert ifadeler kullandı.

  MHP lideri için "Baştan aşağıya adeta ağzından salyalar akıyor" tanımlamasında bulunan Başbakan, devamında "Bakın bu kürsüden söylüyorum, terör örgütünün başıyla aynı masada oturmamdan bahsediyor. Ey Bahçeli sen bunları ispat edemezsen Alçaksın, adisin" dedi.

  Erdoğan: Bahçeli'nin ağzından salyalar akıyor İZLE

  TÜRKİYE'Yİ ARATMADILAR

  "Avusturya ve Fransa'daki vatandaşlarımızın samimi  selamlarını sizlere iletmek istiyorum. Perşembe günü Viyana'ya gittik, Avusturya'daki kardeşlerimizle bir araya gittik. Salon içinde ve salon dışında çok büyük bir çoku ve heyecan söz konusuydu. Gerçekten Türkiye'yi aratmayan, heyecanın, çoşkunun zirve yaptığı anları hem kendileri yaşadılar hem de bizlere yaşattılar. 

  TÜRKİYE FRANSA İLİŞKİLERİNİ ELE ALDIK

  Avusturya Dışişleri Bakanıyla görüşme yaptık. Paris'e geçtik. Hollande ile görüştük. Türkiye-Fransa ilişkilerini ele aldık. Bir güncelleme diyebileceğim bir plan oluşturduk. Türkiye ekonomisinde son gelişmeleri birlikte değerlendirdik. 

  YURT DIŞINDA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ TARİHİ

  Yurt dışında cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu 31 Temmuz - 3 Ağustos, ikinci tura kalırsa 17-20 ağustos tarihleri arasında olacak. 

  ENGELLERİ TEK TEK KALDIRDIK

  Bize oy versinler yada vermesinler, biz hiç kimseye ayrı davranmadık. Bu ülkede kurban derilerinin kimler tarafından toplanacağı gibi konu yıllarca tartışıldı. Bu tartışmaların engellemelerin hepsine biz son verdik. Dedik ki bu kurban senindir, derisi de senin. Nereye istersen oraya verirsin. Tüm inanç sahiplerinin önündeki engelleri tek tek kaldırdık ve kaldırıyoruz. 

  MUHALEFET SON DERECE KARALIYICI İFADELER KULLANDI

  Birilerinin on yıllar boyunca korkuttuğu gibi Türkiye bölünmedi, parçalanmadı. Bu adımlar muhalefet partileri tarafından sürekli sömürüldü ve şunu söylediler: Bu Türkiye'nin sonu olacak. Başörtüsünü yasaklayanlar Türkiye'nin bölüneceğini ve parçalanacağını söylüyorlardı. Ne oldu? parçalandı mı ? Hayır. Muhalefet son derece karalayıcı ifadeler kullandılar. Hiç bir dedikleri çıkmadı, korkuttukları gibi de olmadı, korkulanda olmadı.  Bu millete gereksiz yere zulüm ettikleri ortaya çıktı. 

  ADETA AĞZINDAN SALYALAR AKIYOR

  Bahçeli, bu sabah yaptığı konuşmasına bakıyorsunuz. Aman Yarabbi... Baştan aşağıya adeta ağzından salyalar akıyor ama biz öyle konuşmayacağız. İftiralarla dolu bir konuşma. 16-17 yıldır o partinin başındasın, geldiğin yer ortada. Ben MHP'li kardeşlerime sesleniyorum MHP'yi küçülten bu adamla bir yere varamazsın. Siyasette çırak bile olamadı, olamayacakta. Yapısı buna müsait değil, varlığı MHP teşkilatı için bir tehlikedir. 

  İSPAT EDEMEZSEN ADİSİN ALÇAKSIN

  Bakın bu kürsüden söylüyorum, terör örgütünün başıyla aynı masada oturmamdan bahsediyor. Ey Bahçeli sen bunları ispat edemezsen Alçaksın, adisin. 

  KAÇIP GİTTİNİZ BİZ AYAĞI KALDIRDIK

  Niye kaçıp gittin iktidardan. Sakarya, Düzce , Kocaeli depremlerinin altında kalan sensin sen! Kaçıp gittiniz, biz geldik oraları ayağı kaldırdık. Bu ülkede faiz lobisinin ihlal edilmesinin tek sebebi sizsiniz. CHP'nin yavrusu DSP'yle beraberdiniz. Sıkıntıların en önemli sebebi siz oldunuz, Halk Bankası ile Ziraat'ı batırdınız. Biz Halk Bankası'na şahsiyetini kazandırdık. 

  DESPOT DİYENLER HESABINI VERECEK

  İkide bir ayakkabı kutularıyla konuşanlara sesleniyorum: Ayakkabı kutularının içine milyarlarca ne avrı ne dolar sığmaz o ancak sizin kasalarınıza sığar. Neler yaptıklarınız ortada, 3 buçuk senede kaçıp gittiniz. Bahçeli'nin bugünkü konuşmasıyla ilgili gerekli davaları açacağım. Türkiye'nin Başbakanına köksüz diyecek adam bunun hesabını verecektir. Eğer Türkiye'de böyle adamlar arıyorlarsa aynaya baksınlar. Despot diyen bir adam bunun hesabını verecek. 

  CEMAAT ADI ALTINDA İHANET ŞEBEKESİ YARATILDI

  Yaklaşık 40 yıl boyunca Cemaat adı altında sinsice bir ihanet şebekesi yaratıldı. Hiç bir alanda başkasının varlığına tahammül edemez hale geldiler. Kendilerine rakip olan herkesi, hatta bizzat yanındaki arkadaşlarını telefonlarını dinleyerek, yatak odalarını izlediler. Doyumsuzluktan Türkiye'yi ele geçirmek istediler ki o esnada maskeleri düştü.

  BÖCEK SORUŞTURMASI

  Böcek soruşturması niye 2 yıl sürdü diyorlar.. Biz 2 yıl beklemedik, bunlar maşaları vasıtasıyla üstünü örtmeye çalışyorlar..

  SEN ÖNCE KENDİNE BAK KENDİNE GEL

  Anayasa değişikliğiyle bireysel başvuru yolunu açtık ve bu yolla içeride tutulanlar salıverildi.  Biz evet'in mücadelesini verdik ancak bu 'hayır'cılara yaradı. Bazıları ceza evinden çıkar çıkmaz intikam ifadeleri kullanıyor. Sen önce kendine bak, kendine gel.

  YARGI NE CHP NE MHP NE DE PENSİLVANYA'YA TESLİM EDİLMEYECEK

  Yargı son yapılan araştırmalara göre devlet kurumları arasında güvenlik konusunda son sıralarda. Yargı ne CHP'nin ne de MHP'nin ne de Pensilvanya'ya teslim edilmeyecek. Yargı milletin yargısı olacak. Ortaya daha çok belge çıkacak. Neler yaptıklarını hepimiz görececeğiz. Hem yargı hem de emniyet içinde vatanını seven vatandaşlarımız bu mücadeleyi sürdürecek.

  BAHÇELİ'YE PINARHİSAR CEVABI  

  Bahçeli Pınarhisar günlerini arayacaksın diyor. Ey Bahçeli, oradaki yatışımın nedeni benim asilliğimin ifadesidir.  O günler Pınar hisar günleri senin düşündüğün veya düşlediğin günler değil zaten. Eğer bizim için o tür günler yine gelecekse biz öper başımıza koyarız. Bunda herhangi bir sıkıntımız yok.  Yeri geldiği zaman Ziya Gökalp dersin yeri geldiği zaman talim terbiye tavsiyesiyle minareler süngü camiler kışlamız müminler asker cümlelerinden rahatsız oluyorsan bu millet seni gerekli olan yere zaten mahkum edecektir.

  ÇETELERLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK  

  Sanmayın ki bana saldırıyorlar, sanmayın ki kelle alınca duracaklar. Bunlar Türkiye'yi esir almadıkça asla durmazlar.

  CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  1 Temmuz'da adayımızı açıklıyoruz. Çalışmalarımız sürüyor.  Referandumda milletimiz, Cumhurbaşkanını vekiller değil ben seçmek istiyorum dedi. Şimdi CHP ve MHP 'hayır' dedikleri bu düzenlemeden sonra ne yüzle milletten gidip oy isteyecek.

  MİLLET DEVLET BÜTÜNLEŞMESİ SAĞLANACAK

  Anayasanın verdiğin yetkileri milletle bütünleştiren bir Cumhurbaşkanı olacak. Böyle bir süreci hep birlikte başlatacağız. Seçilmiş Cumhurbaşkanı ve seçilmiş başbakan birlikte hareket edecek. Millet devlet bütünleşmesi sağlanacak."

  Görüş Bildir