Euro
10.0754
0.08%
Dolar
8.5546
0.07%
Altın
495.39
-0.02%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
295.250
2.08%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Başbakan Erdoğan'ın Ordu mitingi konuşması

  Başbakan Erdoğan, Ordu'da halka hitap etti.
  • 24.03.2014 - 16:55
  Başbakan Erdoğan'ın Ordu mitingi konuşması

  Başbakan Erdoğan ın Ordu mitingi konuşması #1

  Başbakan'ın konuşmalarının satır başları;

  "Ordu 6 gün sonra büyükşehir belediyesine kavuşacak. Artık merkez belediyesi yok.

  "CHP DEMEK ÇÖPLÜK DEMEK"

  CHP demek yokluk demek, CHP demek çöplük demek. Bugün hala koskoca İzmir'de modern çöp tesisi yok. Şimdi Ordu'da bir değişim dönüşüm yapacağız. Ordu'yu çöpe mahkum edenlere güle güle diyoruz.

  "İNSANLAR İLK KEZ İNSAN YERİNE KONUYOR"

  Bucak Müdürü de "Efendim her köye 6 oklu bir bayrak verdiniz" diyor. 1950 sonrası şehirlere köylere hizmet gidiyor yol elektirk su gidiyor. İnsanlar ilk kez insan yerine konuyor. Ama CHP bunu kabul edemiyor. Sonra sokak olayları ile ülke tahkir ediliyor, sonrasında da ülkeye müdahale ediliyor ve Merhum Menderes idam ediliyor.

  "CHP VE MHP PENSİLVANYA'NIN CEKETİNİN CEBİNE GİRDİLER"

  CHP yapmaz, bir şey yapılmasını da istemez. CHP üretmez, bir şey üretilmesini de istemez. CHP asla millete hizmet etmez hizmet edilmesini de istemez. İşte şimdi CHP ve MHP Pensilvanya'nın ceketinin cebine girdiler.

  "PENSİLVANYA'DA BİRİLERİ BEDDUA ETSİN, MAHMUT AMCA GİBİLER DE DUA EDİYOR"

  Bu gece internette bir yaşlı amcayı görmüşsünüzdür. İzledim, ben gece 12'de onu arayacağım dedim. 90 yaşında. Dünyayı görmüş. Mahmut Erarslan amcayı gece 12.20'de aradım. Bana hayır dualarını ilettiler. Pensilvanya'da birileri bize beddua ediyor. Mahmut Amca gibiler de dua ediyor. Ben Mahmut Amca'yı bugüne kadar görmedim. O da görmedi, ama gönüller konuşuyor. Myanmar'dan, Libya'dan, Mısır'dan Mekke Medine'den Afganistan'dan dualar var. Ey Pensilvanya senin bedduaların bize gelmez.

  "YA VESAYET, YA KASET YA DA SİYASET, YENİ TÜRKİYE KAZANACAK"

  30 Mart'ta ya vesayet, ya kaset kazanacak, ya da siyaset, yeni Türkiye kazanacak. Siyaset dünyada millete hizmet için yapılır. Siyaset iktidara gelmek için yapılır. CHP'nin birinci olmak gibi bir derdi ve umudu yok. MHP'nin de BDP'nin de böyle bir derdi yok. Kılıçdaroğlu Bursa'da televizyona çıktı. Orada yüzde 40'tan aşağı oy alacak olursam görevi bırakacağım dedi, ama bırakmadı. Ben bugün diyorum Ben birinci parti olamazsam bırakacağımı söylüyorum.

  "3 DÖNEMDİR SEÇİME GİRDİ HALA KOLTUĞU BIRAKMADI"

  Şimdi kendisine de aynı çağrıyı yapıyorum. Birinci olamazsan bırakmaya var mısın diyorum hala cevap veremedi. Hala nal topluyor. 3 dönemdir seçime girdi hala koltuğu bırakmadı. MHP de aynı durumda. MHP ve CHP'ye gönül veren kardeşlerimiz hallerinden memnunlar. Varsın bunlar devam etsinler biz işimize bakacağız.

  "KASETLERLE CHP VE MHP'Yİ DİZAYN ETTİLER"

  Benimle yıllarca birlikte olan, genel başkan yardımcısı yaptığım, bakan yaptığım kişi, Ordu'ya belediye başkan adayı yapmadım diye partiden ayrıldı. Ancak onun da Pensilvanya'dan korkusu var. Kasetlerle CHP ve MHP'yi dizayn ettiler. Şimdi CHP Türkçe olimpiyatlarına gidelim diyor. Bence çok güzel olur. Hatta orada Pensilvanya'nın askerleriyiz desin.

  "ÇÖPE Mİ OY VERECEKSENİZ GELECEĞE  Mİ?"

  Ordu merkezdeki belediye başkanı ne yaptı. Bunların yapılarında millet aşkı yok, hizmet aşkı yok. Çöplerin olduğu bir Ordu değil, susuz bir Ordu değil. Size hizmet getirecek bir Ordu. Bu da AK Parti ile mümkün. Ordu'nun kenarındaki çöp dağını görünce eyvaah dedim. Çöpe mi oy vereceğiz, geleceğe mi oy vereceğiz. İstanbul'da bir zamanlar çöp dağları vardı. 39 kişi hayatını kaybetti. İşte CHP bu.

  "ABDULHAMİT'İN BİR HAYALİ DE KARADENİZ-AKDENİZ KARAYOLU"

  Planlaması ile kentsel dönüşümüyle yeni bir Ordu istiyoruz. Ordu'ya yeni bir hava alanı inşa ediyoruz. Yıllık kapasitesi 3 milyon olan bir havaalanı. Ordu'ya 600 yataklı bir hastane inşa ediyoruz. Türkiye'de kimse böyle bir havalimanı hayal dahi etmiyordu. Ama bitti. Hedefimiz süratle bunu bu yılın sonuna bitirmek. Ordu'nun ticaretine sanayisine geleceğine bereket getirmesini istiyoruz.

  "SADECE ORDU SINIRLARI İÇİNDE 22 TÜNEL VAR"

  Bunun yanında Karadeniz Akdeniz yolu, bu yol Abdulhamid'in hayali idi. Ordu'yu Sivas üzerinden Hatay İskenderun'a bağlayan bir yol. Bunun için çalışmalar devam ediyor. Sadece Ordu sınırları içinde 22 tünel var. Karadeniz Akdeniz yolunu da 2015 yılı sonuna bitirmeyi hedefliyoruz. Karadeniz Sahil yolunu çevre yolu projesi ile şehrin trafiğini rahatlatıyoruz. Her hafta kazaların olduğu Ünye ilçesinde yaptığımız yolla bunun önüne geçtik. 12 yılda Ordu'ya 8 katrilyon yatırım yaptık."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir