Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.187
0.28%
12ºC
İstanbul
Bulutlu 12 C

  Başbakan Yıldırım bayram namazını köyünde kıldı

  Başbakan Binali Yıldırım, bayram namazını Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde kıldı.
  • AA
  • 25.06.2017 - 06:55
  Başbakan Yıldırım bayram namazını köyünde kıldı

  Daat 05.40’da köy meydanındaki Kayı camisine gelen Başbakan Binali Yıldırım, köylüleri ile birlikte saf tuttu. Cami çıkışında çocuklara oyuncak dağıtan Başbakan Binali Yıldırım, köylüleri ile bayramlaştı.

  "KÖYLÜLERİMLE, KOMŞULARIMLA BAYRAMI GEÇİRİYORUZ"

  Cami önünde açıklama yaparak bayram mesajı veren Başbakan Yıldırım, halkı özellikle trafik terörüne karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bayramların kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin doruğa ulaştığı günlerden birinin olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Bugün ramazan bayramının birinci günü. Ramazan bayramını bu yıl doğduğum, büyüdüğüm Erzincan’ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köylülerimle, komşularımla birlikte geçiriyoruz. Bayram namazını kıldık şimdi de artık bayramlaşacağız ve böylece ramazandan sonra bayramı idrak etmiş olacağız. Bayramlar kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin doruğa ulaştığı günlerdir. İşte o günlerden birini yaşıyoruz. İnşallah bu bayramda ülkemizin, milletimizin birliği, dirliği ve beraberliğine, tüm İslam aleminin huzuruna kardeşliğine vesile olur. Bu bayram vesilesi ile ben ülkemizin birliği, beraberliği ve vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatını ortaya koyan sınırlarda, dağlarlarda ve bayırlarda ülkenin güvenliği için mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize polisimize, askerimize, jandarmamıza, korucularımıza teşekkür ediyorum. Teşekkürlerimiz sunuyorum. Milletin duası onlarla beraber. Çünkü onlar ülkemizin birliği için istiklali için geleceği için çalışıyorlar" diye konuştu.

  Başbakan Yıldırım bayram namazını köyünde kıldı #1

  Başbakan Yıldırım bayram namazını köyünde kıldı VİDEO

  "YOLLARIN KRALI OLMAZ, KURALI OLUR"

  Bayramlarda verilmesi gereken en önemli mesajlardan birinin de şüphesiz ki trafik terörü olduğunu hatırlatan Başbakan Binali Yıldırım şunları söyledi:

  "Bayramda insanlar sılayı rahim yapıyor ve memleketlerine giderek büyüklerini, kabirlerini ziyaret ediyor. Bu gidiş ve gelişlerde hiç arzu etmediğimiz trafik kazaları meydana geliyor. Dolayısı ile vatandaşlarımızdan özellikle isteğim aman siz siz olun yolların kurallarına uyun. Yolların kralı olmaz yolların kuralı olur. Hızlı gitmenize gerek yok. Hızlık gitmekle yavaş gitmek arasında bir ömür kadar fark var. Onun için sizlerin sevdiklerinize sağ salim ulaşması bizim en büyük önceliğimiz ve beklentimizdir. Bu bakımdan dostlarımızı, eşimizi, akrabamızı üzmemek için lütfen yola çıkarken dinlenmiş olarak, yorulduğumuzda ara vermek sureti ile seyahatinizi tamamlayın."

  Başbakan Yıldırım bayram namazını köyünde kıldı #2

  Doğduğu köyde bayramı idrak etmenin aslında gelenlerin güzel huylarından ve hasretlerinden biri olarak gençlere örnek teşkil ettiğini sözlerine ekleyen Yıldırım, konuşmasını şöyle tamamladı:

  "Geçmişini bilemeyen geleceğini inşa edemez. O yüzden vatanın her köşesinde her yerinde ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracak, birliğimizi ve beraberliğimizi sağlamlaştıracak her türlü çalışmayı birlikte yapmamız lazım. Türkiye hepimizin arzu ettiği muasır medeniyetler seviyesine ancak ve ancak daha çok çalışacak, birliğimizi ve kardeşliğimizi daha da sağlamlaştırarak farklılıklarımızı değil ortak yönlerimizi ön plana çıkararak farklılıklarımızı zengin olarak görüp ve o şekilde hareket ederek sağlayacağız. Ben tekrar ramazan bayramının bütün milletimize, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum daha nice bayramlarda birlik içinde beraberlik için de huzurla ulaşmamızı Mevla’dan niyaz ediyorum. Vatan için millet için hayatını ortaya koyan şehit olan bütün şehitlerimize Allah rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum."

  Başbakan Yıldırım bayram namazını köyünde kıldı #3


  Görüş Bildir