Petrol
96.75
0.22%
Euro
18.2243
-0.20%
Dolar
18.0723
-0.04%
Altın
1.02
-0.08%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
417.549
-1.95%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Başbakan'ın annesi Pakistan'ın annesidir

  Pakistan Enformasyon Bakanı Avan, taziye için Erdoğan'a ulaşmak istiyor.
  • 11.10.2011 - 15:58
  Başbakan'ın annesi Pakistan'ın annesidir

  Başbakan ın annesi Pakistan ın annesidir #1

  Türkiye'de olan Pakistan Enformasyon Bakanı Firdevs Aşık Avan, "Sayın Başbakanın annesi Pakistan halkının ve hükümetinin de annesidir" dedi.

  HALKLARIMIZ BİRBİRLERİNİ SEVİYOR

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Pakistan Enformasyon Bakanı Firdevs Aşık Avan ile Başbakanlık Yeni Bina'da görüştü. Konuk bakanı Türkiye'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Arınç, ''Burası sizin eviniz'' dedi. Arınç, şunları kaydetti: ''Türkiye ile Pakistan arasında geçmişten, tarihten bu yana ebedi bir kardeşlik var. Halklarımız birbirini çok seviyor. Hükümetlerimiz, parlamentolarımız arasında hiçbir sorun yok. Çok sıcak bir ilişki var. Sizden önce de Pakistan'dan gelen pek çok dostumuzu ağırladık. Cumhurbaşkanlarımız, başbakanlarımız arasında sürekli bir işbirliği var. Pakistan halkı, Türk milletinin en zor günlerinde yanında olmuştur. Siz de büyük acılar geçirdiniz. En son sel felaketinin yaraları henüz sarılmadı. Biz de Pakistan'ın zor günlerinde, acılı günlerinde hep yanında olmaya çalışıyoruz.''

  "BAŞBAKAN İLE DE GÖRÜŞMEYE ÇALIŞACAĞIM"

  Pakistan Enformasyon Bakanı Firdevs Aşık Avan, Pakistan ile Türkiye arasındaki ilişkinin köklerinin çok eskiye dayandığını belirterek, bu ilişkinin sadece hükümetler arasında olmadığını, halklar arasında da çok güzel ve samimi bir ilişki bulunduğunu kaydetti.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı dolayısıyla Pakistan Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve siyasilerinin taziye dileklerini Başbakan Yardımcısı Arınç'a ileten Avan, ''Ben kişisel olarak da Sayın Başbakan ile görüşmeye çalışacağım. Sayın Başbakanın annesi Pakistan halkının ve hükümetinin de annesidir'' dedi.

  Türkiye'nin, deprem ve sel de dahil bütün zor günlerde Pakistan'ı yalnız bırakmadığını dile getiren Avan, TRT yöneticileriyle bir görüşme yaptığını, TRT ve sivil kuruluşların mali olarak Pakistan'a yardım yapmasından çok memnun kalacaklarını söyledi.

  Pakistan ve Türkiye'nin ortaklaşa yatırım yapabileceğini de ifade eden Avan, Pakistan'ın terör olayları dolayısıyla dünyadaki kötü imajını değiştirmek için de Türkiye'nin yardımını istediklerini sözlerine ekledi.

  AA


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir