Petrol
97.27
-0.13%
Euro
18.4844
0.38%
Dolar
17.9296
0.34%
Altın
1.029
-0.07%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
440.315
6.53%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Baykal'a yakın isim CHP'den ihraç edildi

  Baykal'a yakın isim CHP'den ihraç edildi

  CHP Ağrı İl Başkanı Birol Öztürk, Parti üyesi ve eski MYK üyesi olan Savcı Sayan'ın partiden ihraç edildiğini açıkladı.
  • 02.01.2012 - 13:12

  Baykal a yakın isim CHP den ihraç edildi #1

  CHP Ağrı İl Başkanı Birol Öztürk, CHP Parti üyesi ve eski MYK üyesi olan Savcı Sayan'ın partiden ihraç edildiğini açıkladı.

  GEREKÇE ŞAŞIRTTI

  Birol Öztürk yaptığı yazılı açıklamada, CHP Ağrı İl Yönetim Kurulu'nun almış olduğu kararı basın mensupları ile paylaştı.

  Savcı Sayın'ın parti üyeliği ile bağdaşlaşmayan eylem ve söylemlerde bulunduğunu kaydeden Öztürk, "Savcı Sayan'ın yaptığı eylem ve söylemlerinden dolayı parti tüzüğünün ilgili maddeleri gereğince İl Disiplin Kuruluna tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle sevk edilmiştir. CHP Ağrı İl Yönetim Kurulunun oybirliğiyle ihracına karar verilmiştir" dedi.

  BU SÖZLERİ OLAY OLMUŞTU

  "Bizim amacımız AKP'nin her yaptığını eleştirmek olmamalı. Sayın Erdoğan, herkes eşeksırtında su taşırken şimdi herkesin evinin önüne musluk getirmiş. Biz buna muhalefet etmemeliyiz.Bizim iddiamız, 'en bu musluğu buraya getirdin, biz bu musluğu evlerin içine alacağız' demek olmalı. 80 işilik sınıfları 40'a indirdin. Kötü yaptın demeyeceğiz. Biz o sınıfları 20 kişiye düşüreceğiz demeliyiz. Sen Ağrı'ya duble yol yaptın, trafik rahatladı, biz de otoban yapacağız. Muhalefet anlayışı da böyle olmalı. Yoksa 124 Murat'ın lastiğini şöyle mi yapalım, böyle mi yapalım? 124 Murat'ı altın yapsanız neye yarar? Karşınızdaki siyasi güç 2023'ü hayal ederken, biz 1930'lara geri vitesle gidiyoruz. Hükümet bizim önümüze bir yumak ip attı, biz onunla oynarken, Van'daki açları kimse görmüyor, Türkiye'deki yoksulları kimse görmüyor. Töreye kurban giden genç kızları kimse görmüyor. Küçük yaşta evlendirilmek zorunda kalan genç kızların dramı sinemaya aktarılıyor, CHP'nin bununla ilgili bir önerisi yok."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir