Petrol
91.57
-0.25%
Euro
18.5317
-0.08%
Dolar
18.5735
0.01%
Altın
1.025
-0.46%
Borsa
3458
-1.91%
Bitcoin
377.378
2.69%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C
  Bayraktar'dan Kocaoğlu'na: Gözü işte aklı oynaşta

  Bayraktar'dan Kocaoğlu'na: Gözü işte aklı oynaşta

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'na: "Gözü işte aklı oynaşta"
  • 11.05.2013 - 01:36

  Bayraktar dan Kocaoğlu na: Gözü işte aklı oynaşta #1

  İzmir'de partisinin Karşıyaka ilçe danışma kurulu toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

  "GÖZÜ İŞTE AKLI OYNAŞTA"

  Bayraktar, "Allah aşkına İzmir'in, Körfez'inin kokusunu halk hak ediyor mu? Çıkıp 'para' diyorsun' veriyoruz, 'kredi diyorsun' veriyoruz. Niye temizlemiyorsun? Basiret, niyet, gayret yok, ihlas yok. Eğer niyet halis olursa bunun arkası gelir. Gözün işte aklın oynaşta olursa bu işler yürümez." dedi.

  "ÖPMEYE NİYETİ YOK DUDAĞIN NEREDE?"

  Büyükşehir Belediyesi'nin seçim yaklaştıkça mazeret ürettiğini anlatan Bakan Bayraktar, "Her fırsatta 'Hükümet önümüze çıkıyor, bize engel oluyor' diyorlar. Nereden önünü kestik ya? Belediye başkanı bana 'kentsel dönüşüm alanı ver' dedi, ben de verdim. Yedi bölgede yetki belediyelerde. İlçelerde belediyelerde yetki devri yaptık. Hiçbir yerde adım attı mı? Ben duymadım. Siz duyduysanız söyleyin. İmar planları yetkilerini de ver diyorlar. Kentsel dönüşüm ile imar planlarının ne alakası var? Sana para vereceğim, kredi yardımı yapacağım. Birçok imkan sağlayacağım. Ve ardından 'imar planlarını yap getir' diyorum. Bunu bile yapmıyorlar." diye konuştu.

  İzmir'de sürekli mazeret üretildiğini ifade eden Bayraktar, "Öpmeye niyetleri yok 'dudağın nerede' diyor. Oynamaya niyetleri yok 'yerim dar' diyorlar. Bakınız İzmir'de hem iş yaparsın hem bu kenti adam edersin. İzmir'in kendisi parayı üretir. Yeter ki iş bilen adam gelsin bakın neler oluyor. Biz İstanbul'da iktidar değilken her şeyi yaptık." dedi


  Görüş Bildir