Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
347.077
0.54%
28ºC
İstanbul
Açık 28 C

  BDP Lideri Demirtaş: Arkamızda Gülen cemaati yok

  BDP Lideri Selahattin Demirtaş, Erzurum'da yaptığı konuşmasında 'Arkamızda Gülen cemaati, şu bu yok. Sizinle birlikte yürüyoruz' dedi.
  • 12.03.2014 - 15:51
  BDP Lideri Demirtaş: Arkamızda Gülen cemaati yok

  BDP Lideri Demirtaş: Arkamızda Gülen cemaati yok #1

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erzurum'un Horasan ilçesinde halka hitap etti. 

  BDP Lideri Demirtaş: Arkamızda Gülen cemaati yok #2

  Selahattin Demirtaş'ın konuşmalarının satır başları;

  "ARKAMIZDA GÜLEN CEMAATİ, ŞU BU YOK"

  "Arkamızda büyük devletler, para babaları, Amerika, İsrail yok. Arkamızda Fethullah Gülen cemaati, şu bu yok. Sizlerle birlikte yürüyoruz. Artık hırsızlık anlayışına, yolsuzluk rüşvet anlayışına en iyi cevabı 30 Mart’ta göstermelisiniz. Hele birilerinin gerçekten de yüreğinde şu kadar Allah korkusu olsaydı bu halk, bu kadar yoksul, işsiz, aç perişanken, onlar servet içinde servetlerine servet katacak hırsızlıkları, yolsuzlukları yapmazlardı.

  "ALLAH İSTESEYDİ BİZİ TEK DİL, TEK MİLLET OLARAK YARATIRDI"

  Allah yaratmış o kimliği ve inancıyla bizim için kabuldur dedik. Biz hiçbir yerde ’Sizi tekleştireceğiz’ demedik. Biz Allah’ın yarattığı bütün kimlikleri "ille de tek dil yapacağız’" diye yola çıkmadık. Tek dil diye yola çıkanlar Allah’ın emrine karşı geldiler. Allah isteseydi merak etmeyin bizi tek dil, tek millet olarak yaratırdı. Bu farklılıkları kabul etmeyenin, bu kimliklerin, inançların bu topraklarda kardeşçe yaşayacağına inanmayanları biz de kabul etmeyeceğiz. Onları 30 Mart’ta sandığa gömeceğiz. Asla ve asla zulüm karşısında zalimin karşısında boyun eğmeyeceğiz. Allah’tan başkasına kulluk etmeyeceğiz. Ondan başkasının önünde de diz çökmeyeceğiz.

  "BİZ HALKIMIZI BU KEPAZELİKLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ"

  30 Mart’a kadar gece gündüz demeden çalışmamız lazım. Tek bir oyun bile bizim için çok kıymeti var. Çalınmadık kapı bırakmamamız lazım. Çünkü bu tarihi dönemde yapacağımız seçimler sadece belediye başkanlığı seçimi olmayacak. Bütün hırsızlardan, soygunculardan, talancılardan hesap sorma seçimi olacak. Bizi inkar edenlerden, bu toprakları bize cehenneme çevirmek isteyenlerden hesap sorma seçimi olacak. Onun için yılmadan, bıkmadan çalışıp çabalayacağız. Bu topraklarda kardeşçe, barış içinde yaşamanın bu sandıktan güçlü bir demokratik irade çıkarmaktır. Biz halkımızı bu kepazelere teslim etmeyeceğiz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir