Euro
10.0656
-0.71%
Dolar
8.4533
-1.11%
Altın
497.7
0.19%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
336.650
-1.94%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  BDP Lideri Demirtaş'ın Diyarbakır mitingi konuşması

  BDP Lideri Selahattin Demirtaş, Başbakan Erdoğan'ın Facebook ve Youtube'u kapatabileceğini belirtmesine tepki gösterdi.
  • 07.03.2014 - 15:55
  BDP Lideri Demirtaş'ın Diyarbakır mitingi konuşması

  Selahattin Demirtaş, seçim mitinglerini bugün Diyarbakır'ın Kocaköy, Hani ve Lice ilçelerinde sürdürdü.

  BDP Lideri Demirtaş ın Diyarbakır mitingi konuşması #1

  'ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİRKEN, HALKA HAKARET EDİYOR'

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gerekirse Facebook ve Youtube'u kapatabileceklerini söyleyen Başbakan Erdoğan'a tepki göstererek, "Sosyal medya üzerinden yayılan kirli ilişkileri engellemek için kapatabiliriz diyor. Sen önce halkı tahrik eden ağzını kapat. Çıkıp özür dilemesi gerekirken, halka hakaret ediyor" dedi.

  Selahattin Demirtaş'ın konuşmasının satır başları;

  "YENİLMEYECEK TEK GÜÇ KÜRTLER"

  "Bu kadar bedel ödeyen bir halka teşekkür etmek için geldik. Bu halk Ortadoğu'nun en büyük siyasi gücü haline geldi. Ortadoğu'da yenilmeyecek tek güç var o da Kürtlerdir. Geri kalan güçler, kağıttan kaplandır. Gültan Hanım ve Fırat Anlı, Amed ve Diyarbakır'ın Başbakan'ı olacaklar. Mahalle, mezra ve köy, kimin ne sorunu varsa, biz kendi öz gücümüzle hep birlikte çözeceğiz.

  'ONLAR PARALARI SIFIRLARKEN SİZ AKP'Yİ SIFIRLAYIN'

  Koltuklar gelip geçicidir, kalıcı olan halkın gönül birliğidir. AKP burada bir daha oy almazsa Kürt sorunu ve demokrasi sorunu hemen çözülür. Ses kayıtları çıkıyor, Başbakan'ın umrunda değil. Halkın tekrar kendisine oy vereceğini düşünüyor. Yolsuzluk ve hırsızlığın halkın umrunda olmadığını düşünüyor. Sizler 30 Mart'ta bunun böyle olmadığını göstermek için onları sıfırlayacaksınız. Onlar paraları sıfırlarken, siz AKP'yi sıfırlayın.

  'ONLARI TABELA PARTİSİ YAPACAĞIZ'

  Bütün bu alaverelerin, dalaverelerin duyulmaması için, 'Facebook ve Youtube'u kapatabilirim' diyor. Sosyal medya üzerinden yayılan kirli ilişkileri engellemek için, kapatabiliriz diyor. Önce ağzını kapat, ağzını. Facebook ve youtube yerine halkı tahrik eden ağzını kapat. Çıkıp özür dilemesi gerekirken, her yerde halka hakaret ediyor. Geçen yıl, 144 kişi polis kurşunuyla bu ülkede katledildi. Binlerce kişi, son 5 yılda tutuklanıp içeri atıldı. İnsanlar senin yüzünden işsiz kaldı, evine ekmek götüremedi. Sizin çocuklarınız paralarını bavullarla taşırken sen 'twiter yasaklansın' diyorsun. Bunların ortakları Gülen cemaatiydi, şimdiye kadar şirket ortakları gibi birlikte yiyip, birlikte içiyorlardı. İkisi de birbirinden suçlu ve kirlidir. Onların kuyruğuna takılan partiler bu seçimde boylarının ölçüsünü alacaklar. O partileri bu bölgede tabela partisi yapacağız."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir