Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
512.743
1.88%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  BDP'den AK Parti'ye diyalog çağrısı

  Sebahat Tuncel, Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel, barış çalışması başlattılarını açıkladı.
  • 08.08.2012 - 16:16
  BDP'den AK Parti'ye diyalog çağrısı

  BDP den AK Parti ye diyalog çağrısı #1

  BDP Milletvekilleri Sebahat Tuncel, Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel son dönemde artan çatışma sürecinde müzakerelerin yeniden başlaması için "barış çalışmaları" başlattıklarını açıkladı.

  AK PARTİ HÜKÜMETİNE ÇAĞRI

  Barış sürecinde aktif rol oynayacak, tüm siyasi görüşleri kapsayan aydın ve sanatçılardan oluşan bir "diyalog grubu" kurma girişiminde olduklarını da dile getiren BDP'liler, AK Parti hükümetine diyalog çağrısında bulundu.

  "HERKES MAĞDUR"

  BDP milletvekilleri Sebahat Tuncel, Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel, yaptıkları basın toplantısında çeşitli kesimlerden oluşan bir heyet ile 27-28 Ağustos'ta Roboski'ye gideceklerini dile getirdi. 1 Eylül Barış Günü'nde tüm Türkiye'de "Barış" çağrısıyla sokağa çıkacaklarını kaydeden BDP'liler, AKP hükümetini Kürt sorununda çözümsüzlüğü dayattığı gerekçesiyle eleştirdi. BDP'li Levent Tüzel, "Hakkari'de 15 gündür süren çatışmalar nedeniyle, asker, gerilla ve göçe zorlanan bölge halkı herkes mağdur. Bir yandan Adana'da Mazlum Akay isimli çocuk gaz bombasının isabet etmesi sonucu öldü. Metropollerde sokak sürtüşmeleri etnik çatışmalara dönüyor. Suriyeli Kürtlerin demokratik haklarını müdahale nedeni olarak gösteren hükümet kendi ülkesindeki sorunu görmüyor. Çözüm burada, muhatap da burada. Meclis gelişmelere el koymalı" şeklinde konuştu. (Habertürk)


  Görüş Bildir