Dolar
7.2401
-1.3301%
Euro
8.5383
-0.8983%
Altın
1988.67
-1.9185%
Borsa
1094.1
1.7275%
G. Altın
462.049
-3.4277%
Bitcoin
84925.74
-2.496%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  BDP'den Fransa'da öldürülen PKK'lılarla ilgili açıklama

  BDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Gültan Kışanak'ın Fransa'da öldürülen PKK'lılarla ilgili açıklaması
  • 10.01.2013 - 10:44
  BDP'den Fransa'da öldürülen PKK'lılarla ilgili açıklama

  BDP den Fransa da öldürülen PKK lılarla ilgili açıklama #1

  BDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Gültan Kışanak, Paris'te Kürt kadın siyasetçileri PKK'nin kurucu kadrolarından Sakine Cansız, Fidan Doğan ile Leyla Söylemez'in bir suikas sonucu öldürülmesini sert bir dille kınadı.

  Demirtaş ve Kışanak, yaptıkları açıklamada, Fransa hükümetinden katliamı aydınlatmasını isterken, Kürtleri bulundukları her yerde protesto gösterileriyle suiakasti protestoya çağırdı.

  'NEFRETLE KINIYORUZ'

  BDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Gültan Kışanak'ın açıklaması şöyle:

  "Dün akşam saatlerinde Fransa'nın başkenti Paris'te Kürt Enformasyon bürosunda bulunan Kürt kadın siyasetçiler; Sakine Cansız, KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ile Leyla Söylemez'in vahşice katledilmiş olmasını nefretle kınıyoruz.

  KÜRT HALKINA BAŞSAĞLIĞI

  Bütün Kürt halkına başsağlığı diliyoruz. Fransa hükümetinin bu katliamı hiç bir tereddüde yer bırakmayacak şekilde derhal aydınlatmasını bekliyoruz. Paris'in en işlek bölgesinde alenen işlenen bu suikastların üstünün örtülemeyeceğinin bilinmesini istiyoruz.

  'ANILARI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ'

  Dünyanın her yerinde Kürde sadece ölümü reva görenler bilmelidir ki, halkımızın özgürlüğünün bedeli ne olursa olsun bunu ödemekten çekinmeyeceğiz. Hayatını halkının geleceğine adamış bu üç değerli Kürt kadın siyasetçinin anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.

  Kadın özgürlük mücadelesinin de neferleri olan arkadaşlarımızın katillerinin gizlenmemesi, cinayetin üstünün örtülmemesi için halkımızı bulunduğu her yerde protesto gösterileriyle bu katliamı lanetlemeye ve Kürt halkının şehitlerini sahiplenmeye çağırıyoruz."

  Görüş Bildir