Euro
15.3398
-0.57%
Dolar
13.4463
-0.54%
Altın
786.5020
-0.40%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
576.700
-1.68%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  BDP'li Ayna: Antep saldırısını AKP'nin Ergenekon'u yaptı

  BDP'li milletvekili Emine Ayna MHP'nin dokunulmazlık teklifi ve Antep saldırısıyla ilgili konuştu.
  • 27.08.2012 - 16:23
  BDP'li Ayna: Antep saldırısını AKP'nin Ergenekon'u yaptı

  BDP li Ayna: Antep saldırısını AKP nin Ergenekon u yaptı #1

  Gaziantep'te meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin AK Parti hükümetini sert bir dille eleştiren BDP'li Emine Ayna, "Antep'te meydana gelen saldırı AKP Ergenekonunun ilk katliamıdır. Demokratikleşemeyen, kendi içindeki sorunları çözemeyen hükümetler bir süre sonra kendi suç örgütlerini yaratırlar. AKP de kendi suç örgütünü kurmuştur. Askeri vesayetin bize yapamadığını AKP hükümetinin sivil vesayeti bizi rehin almaya çalışıyor. Ama biz bu AKP Ergenekonun 'u açığa çıkaracağız" iddiasında bulundu.

  BDP milletvekillerinin Hakkari kırsalında PKK'lılarla kucaklaşmasıyla ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli'nin milletvekili dokunulmazlığının yeniden düzenlenmesi önerisine de Ayna'dan şartlı destek geldi.

  DOKUNULMAZLIĞA DESTEK

  Habertürk muhabirinin sorusunu yanıtlayan BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna, Bahçeli'nin dokunulmazlıkların kaldırılması yönündeki önerisini hatırlatarak, "Biz dokunulmazlık yasasının değişmesinden yanayız. Düşünceyi ifade etme gibi konularda dokunulmazlık olsun, ama diğer suçların tümü bunun dışında kalsın. Dokunulmazlık kaldırılırsa milletvekillerinin de suç işleme vasfı ortadan kalkmış olacak. Ama Türkiye'de suç işleyen milletvekilleri için fezleke hazırlanmıyor. Bizler düşüncemizi ifade ettiğimiz için birçok arkadaşımız hakkında fezlekeler hazırlandı. Dokunulmazlık, sadece düşünceyi ifade etme özgürlüğü için geçerli olsun. MHP ifade özgürlüğünün de suç olmasını istiyor. Milletvekillerimiz zaten düşüncelerinden dolayı tutuklu" dedi.


  Görüş Bildir