Petrol
95.75
-0.58%
Euro
18.3336
0.31%
Dolar
17.9586
0.33%
Altın
1.033
0.03%
Borsa
2798
0.00%
Bitcoin
415.286
-3.22%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  BDP'li Sakık: Kameralar ortaya çıkınca saldırıyorlar

  BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, çözümden kaçan tarafın BDP olarak gösterilmesine tepkili.
  • 22.10.2011 - 16:03
  BDP'li Sakık: Kameralar ortaya çıkınca saldırıyorlar

  BDP li Sakık: Kameralar ortaya çıkınca saldırıyorlar #1

  BDP Ankara İl Örgütü'nün 2. Olağanüstü Kongresi Ankara Sanat Tiyatrosu'nda başladı. 544 delegesi olan kongreye, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık da katıldı.

  "BAŞBAKAN ÜZERİMİZE GELİYOR"

  Fırat Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre Sakık, yaptığı konuşmada, çatışmalı ortamın sorumlusu olarak kendilerinin gösterilmesine tepki gösterdi.

  7 bin Kürt siyasetçinin tutuklu olduğunu anımsatan Sakık, şöyle konuştu: "Çocuklarımızı kullanarak bizi çözüm üretmemekle suçluyorlar. Müzakere etmediğimizi iddia ediyorlar. Tüm kadrolarımızı içeri alarak acaba müzakereleri özel savcı aracılığıyla mı yürütmek istiyorlar. Biz doğru yolu gösterdiğimiz için Başbakan üzerimize geliyor. Kameralar yokken Parlamentoda ürettiğimiz çözümlerden dolayı bizi kutlayanlar, kameralar ortaya çıkınca saldırıyorlar. Eğer varsa samimiyetiniz, buyurun bizimle müzakere edin. Ancak çözüm silahlı güçlerinde müzakere etmesinden geçiyor. Bunu neden yok sayıyorsunuz?"

  "ÇÖZÜMDE TEK PROJESİ OLAN BDP'DİR"

  Anayasa yapım sürecine de değinen Sakık, 1921 Anayasası'nın esas alınması gerektiğini belirtti. BDP'nin Kürt sorununa, türbana, şüpheli asker ölümlerine ilişkin çalışmalarını hatırlatan Sakık, "Bize çözümsüz diyenler bilmelidir ki Kürt sorunun çözümünde tek projesi olan parti BDP'dir. Diğerleri sadece günlük kan politikaları, ağızlarından akan salyalar ile tehdit ediyor, halkı kin ve düşmanlığa itiyor. Bunların tehditlerinde yer verdikleri cümleler kadar cesaretleri de yoktur. Bunlar korkaktır. Biz tüm yoksullar, ezilenler, yok sayılanlar birlik olacak ve haklı taleplerimizi elde edeceğiz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir