Euro
15.3628
0.19%
Dolar
13.4491
0.09%
Altın
787.8000
0.21%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.932
-1.31%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C

  BDP'li vekil: İdris Naim Şahin bayramı zehir etti

  BDP'li vekili Adil Kurt, kentte taşlı saldırıya uğrayan İçişleri Bakanı Şahin'in Hakkari ziyareti için 'provakasyon'dedi
  • 19.08.2012 - 12:40
  BDP'li vekil: İdris Naim Şahin bayramı zehir etti

  BDP li vekil: İdris Naim Şahin bayramı zehir etti #1

  Hakkari'de iftar sonrası Cumhuriyet Caddesi'nde esnafı ziyaret eden BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt , dün akşam kentte İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin 'e yönelik saldırı ve sonrasında çıkan olayları değerlendirdi. Bakan Şahin'i eleştiren Kurt, "Bakan, Hakkari halkı ile bayram kutlamaya değil, bayramını provoke etmeye geldi. Bu halka, halkın değerlerine, seçilmişlerine küfür eden bir bakan hangi akla hizmetle bir bayram akşamı Hakkari caddelerinde vatandaşın bayram alışverişini yaparken halkın arasına giriyor?" dedi.

  FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

  BAYRAMI ZEHİR ETTİ

  Konuşması sırasında Bakan Şahin hakkında hakaret içeren sözler söyleyen BDP ’li Kurt, mülki amirleri de tepkileri öngörememeleri nedeniyle eleştirdi. Kurt, "Hakkari’deki mülkü amirlerinin bunu öngermemiş olmaması, sayın bakana buradan tepkilerin olacağını öngörmemiş olması kelimenin tam anlamıyla salaklık örneğidir" dedi.

  Bakan Şahin'in halkın bayramını zehir ettiğini de iddia eden Kurt, "Bakan hangi akla hizmet bir bayram akşamı, Hakkari halkı yediden yetmişe çoluğu çocuğu aileler bir bütün olarak Hakkari sokaklarında bayram alışverişi yaparken halkın arasına bu şekilde girip bu halkın bayramı zehir etmiştir. Başka hiçbir şey değil. Kendisine söyleyebileceğimiz hiçbir şey yoktur" diye konuştu.

  OLAY ÇIKSIN DİYE GELDİ

  Kurt, "Bakan Şahin eğer Hakkari halkını o kadar sevseydi, halkın seçtiği milletvekillerinin de burada olduğunu biliyordu; bizi de iftara davet etseydi, bizler gidip onu karşılar ve el ele halkın arasında gezip sorunları dinlerdik. Ancak Bakan Şahin halkın ziyaretine değil, olayların çıkması için geldi ve olacağıyda buydu" dedi. 


  Görüş Bildir