Petrol
93.14
0.87%
Euro
18.2549
0.05%
Dolar
17.9619
0.27%
Altın
1.026
0.44%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
440.635
1.40%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  BDP'li vekil KKTC'de konuştu: Bayrakta Kürt'ün de kanı var

  "Türk bayrağı devletin kuruluşunda şehit kanını temsil ediyorsa, bayrakta on binlerce Türk'ün ve Kürt'ün de kanı var"
  • 26.03.2013 - 08:52
  BDP'li vekil KKTC'de konuştu: Bayrakta Kürt'ün de kanı var

  BDP li vekil KKTC de konuştu: Bayrakta Kürt ün de kanı var #1

  KKTC'nin Derince beldesinde düzenlenen Nevruz kutlamalarına KKTC Başbakanı İrsen Küçük, KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve vatandaşlar katıldı.

  Burada konuşan Aydoğan, KKTC güvenlik güçlerinin Nevruz alanında Türk ve KKTC bayraklarının sökülmemesi için nöbet tuttuğunu belirterek, Kürtleri ve Kürt halkını bayrakla sınamanın onları tanımamak anlamına geleceğini ifade etti.

  Aydoğan, "Türk bayrağı devletin kuruluşunda şehit kanını temsil ediyorsa Türk bayrağında on binlerce Türk'ün ve Kürt'ün de kanı olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kürt ve Türk halkının ortak mücadelesiyle kurulmuş bir devlet olduğunu" söyledi.

  Kürt halkının ve hiçbir Kürt'ün asla ve asla bayrağa yaklaşımında bir saygısızlığı, memnuniyetsizliğinin olamayacağına dikkati çeken Aydoğan, Kürt halkının bayrakla bir sorunu olmadığını, Kürt halkının bayrağı kendi emelleri için kullananlar için bir tavrı olduğunu vurguladı.

  TARİHİ BİR SÜREÇ BAŞLIYOR

  Türkiye'de Kürt sorununun çözümüyle ilgili tarihi bir sürecin başladığını ifade eden Aydoğan, bu ülkeyi kuran unsurlardan olan Türklerin ve Kürtlerin birlikteliğini hiçbir gücün bozamayacağını kaydetti.

  Aydoğan, ''Türkiye'de yüzde 80'lik bir kesimin barış sürecini desteklediğini'' belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

  ''Bu süreç, herkesin acil adım atması gereken bir süreçtir. Başlangıç iyi oldu, sonu da sonuçları da iyi olacaktır. Bu ülkenin insanları her şeyin en iyisine layıktır. Gözyaşının dinmesi için hep birlikte barış içinde, eşit ve kardeşlik içinde yaşamamız için barışa ihtiyacımız var. En kısa zamanda bunun da gerçekleşebileceğine dair olan inancımı koruduğumu hepinize ifade etmek istiyorum.''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir