Petrol
110.62
0.57%
Euro
17.0083
1.23%
Dolar
15.9403
0.43%
Altın
953.5
1.16%
Borsa
239
0.74%
Bitcoin
485.616
1.97%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  BDP'li vekil Tan'dan Vali Coş'a eleştiri

  Bir vatandaşa 'Gavat' diyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, yine tartışma konusu oldu.
  • 29.11.2013 - 08:50
  BDP'li vekil Tan'dan Vali Coş'a eleştiri

  BDP li vekil Tan dan Vali Coş a eleştiri #1

  MHP, bazı bürokrat ve valilerin 'Yanlı davrandığı ve vatandaşa karşı kaba tutum sergilediği' iddialarıyla ilgili Meclis Araştırması açılmasını istedi. Önergenin görüşülmesi sırasında, 10 Kasım törenlerinde bir vatandaşa 'Gavat' diyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş tartışıldı.

  'BU ARKADAŞ EVLERE ŞENLİK'

  CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 'Coş, bu iktidara helali hoş olsun' derken, BDP adına konuşan Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, 'Bazı valiler, emir eri gibi, gladyatör gibi çalışıyor. Bir vali, bir bürokrat, gestapo şefi, mahalle kabadayısı, tulumbacı gibi davranamaz. Seviyeli, kaliteli, ağzından çıkanı kulağı duyan bürokratlar atayınız. Adana Valisi evlere şenlik. Bu arkadaş, saç tıraşından tutun, gözlük modeline kadar, konuşma tarzından, yürüyüşüne kadar evlere şenlik. Hangi mantıkla orada tutulur?' dedi.

  'VALİN DOĞRU YAPMIYORSA İLK TOKADI SEN VUR'

  BDP' li vekil Altan Tan, açıklamalarına, 'Başka bir vali mi bulamadı bu Cumhuriyet, bu devlet, bu memleket, bu hükûmet ? Başbakan 'Ben valimi yedirmem' diyor ama valin doğru yapmıyorsa ilk tokadı sen vur. Nedir bu tokat? Görevden alacaksın. Halk arasında 'Ağanın malı, kâhyanın canı gider' diye bir laf vardır. Lütfen, bizi bu kendini bilmez kâhyalardan kurtarın.' ifadeleriyle devam etti.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir