Euro
15.2737
1.39%
Dolar
13.4701
1.23%
Altın
771.81
1.38%
Borsa
1.857
0%
Bitcoin
773.892
3.47%
9ºC
İstanbul
Güneşli 9 C

  Bekir Bozdağ: Yalan furyası görüyorum

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamasında "Seçimi bazı çevreler hükümet seçimi gibi göstermeye çalışıyorum. Tam bir yalan furyası görüyorum" dedi.
  • 26.09.2014 - 14:17
  Bekir Bozdağ: Yalan furyası görüyorum

  Bekir Bozdağ: Yalan furyası görüyorum #1

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ HSYK seçimlerine ilişkin açıklama yaptı.

  "BAZI ÇEVRELER TARAFINDAN ÇARPITILIYOR"

  Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları;

  "Sayın Cumhurbaşkanımızın atayacağı 4 üye var. Şu ana kadar yargıtay seçimi tamamladı. Seçilen üyeleri tebrik ediyorum seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Hakimlerimizin, savcılarımızın Yargıtayda verdiği karar nasıl meşru bir kararsa, 12 Ekim'de verecekleri karar da öyle meşru bir karardır. Bunun dışındaki görüşler, değerlendirmeler tamamıyla seçime dönük, kara propaganda yapan çevreler tarafından bazıları çarpıtılıyor, bağlamından koparılarak...

  "BU SEÇİMİ BAZILARI HÜKÜMET SEÇİMİ GİBİ GÖSTERME GAYRETİ İÇERİSİNDELER"

  Mahir Bey'in açıklaması da maalesef bağlamından kopartılmak suretiyle çarpıtılmış bir açıklamadır. Her seçim öncesi olduğu gibi bu seçim öncesi de karara propagandalar ortada geziyor. Bu seçim hakim ve savcıarımızın kendileriyle ilgili karar verecek en yüksek kurum üyelerini belirledikleri bir seçimdir. Hükümetin seçimi paralel yapının seçimi değildir. O yüzden bu propagandalara herkesin ben kulaklarını kapatmasını tavsiye ederim. Bazılar bu seçimi hükümet seçimi gibi gösterme gayreti içerisindeler. Bu ithamdır. Milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar. Hükümetin müdahalesi söz konusu değildir.

  "PARALEL MEDYA YALANI ALLAH İÇİN SÖYLÜYOR"

  Ancak maalesef seçim süreci içinde hakim ve savcıların iradelerini etkilemek maksadıyla hükümeti içine katmak istiyorlar. Yalan furyasını burada da görüyorum. En büyük kararı hakim ve savcılarımızı vicadanlarının sesinin dinleyerek gereken yanıtı verecektir. Halim ve savcılarımızın üzerine başka baskılar korkular oluşturuyorlar. Paralel medya her gün yalanı Allah için söylüyor."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir