Petrol
84.89
2.45%
Euro
17.6971
-0.21%
Dolar
18.429
-0.25%
Altın
964.22
0.13%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
356.114
-0.15%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C

  Beşir Atalay: En büyük darbeyi HDP yedi

  Ak Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, 6-7 Ekim olaylarında "En büyük darbeyi HDP yedi" dedi.
  • 02.11.2014 - 10:12
  Beşir Atalay: En büyük darbeyi HDP yedi

  atalay

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Anemon Otel'de basın mensuplarıyla kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

  "EN BÜYÜK DARBEYİ HDP YEDİ"

  Atalay, 6-7 Ekim olaylarına değinerek HDP'yi eleştirdi. "6, 7 Ekim olayları kendilerine çok büyük bir darbe vurdu. En büyük darbeyi HDP yedi, orada." diyen Atalay, "Onun zararını telafi etmek için uğraşıyorlar. Dünkü tekrar çağrıları vesaire biraz da o öncekini işte telafi edici bir strateji olarak da değerlendirilebilir" ifadelerini kullandı.

  "ÖZGÜRLÜK GÜVENLİK DENGESİNİ BİLİRSİNİZ"

  Çözüm süreci kararlılığının devam edeceğine işaret eden Atalay, şunları söyledi;

  "Onda bir şüphe yok. Çözüm süreci hiçbir zaman güvenlikle ilgili, hukuk dışılıkla ilgili gelişmelere vesaire zemin hazırlayan bir süreç değil. Bunu bahane olarak kullananlar olabilir. Birlikte bakmak lazım. Özgürlük güvenlik dengesini bilirsiniz. Bu ikisi dengeli gitmezse o zaman sorunlar başlar. Biraz da çözüm sürecini yıpratıcı bu gelişmeler. 6-7 Ekim olayları kendilerine darbe oldu, en büyük darbeyi HDP yedi. Onun zararını telafi etmeye çalışıyorlar. Dünkü çağrıları, biraz da öncekini telafi edici bir strateji olarak değerlendirildi. Genel başkanı ve HDP demokrasi bakışı açısından bir darbe yedi.

  Beşir Atalay: En büyük darbeyi HDP yedi #2

  "TÜRKİYE'DE ASLA MESAFE ALAMAZLAR"

  Şiddeti çağıran, gölgesinde korumasında siyaset yapmak isteyenler Türkiye'de asla mesafe alamazlar. Onlar bu manada zarar gördü. Bölgede genelde arkadaşlarımızın da söylediği, insanların çözüm sürecine talebi şimdi daha fazla. Halkın, milletin desteği daha fazla ve bölgede de kendi yandaşlarından hem partiden eski desteği alamadılar. Bölgede insanlar çözüm sürecinin huzurlu, ekonomik ortamını, güvenli ortamını yaşadılar ve bunun sürmesini istiyorlar. Kim yanlış yaparsa çözüm süreciyle ilgili olumsuzlar getirmeye başlarsa en büyük darbeyi onlar yaşar. Çözüm süreci bu tür söylemlerle, dalgalanmalarla bir şey olmaz, yürür. Bizim devlet olarak samimi bir çabamız var. Bütün kurumlar işbirliği içinde"


  Görüş Bildir