Petrol
95.75
-0.58%
Euro
18.3336
0.31%
Dolar
17.9586
0.33%
Altın
1.033
0.03%
Borsa
2798
0.00%
Bitcoin
415.850
-3.10%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Beşir Atalay: Twitter şimdi hizaya geldi

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Twitter'ın iki hesabı sansürlemesini değerlendirdi.
  • 20.04.2014 - 13:39
  Beşir Atalay: Twitter şimdi hizaya geldi

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş'ta düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

  Beşir Atalay: Twitter şimdi hizaya geldi #1

  "TALEPLER YERİNE GETİRİLMEDİ"

  Twitter tarafından iki hesabın sansürlenmesiyle ilgili konuşan Beşir Atalay, taleplerinin bu yönde olduğunu ve sosyal medyayla sorunlarının olmadığını söyledi. Hükümetin özgürlük alanını genişletmeye çalıştığı görüşünü savunan Beşir Atalay, "Sosyal medya ortamında insanlara hakaret edilmesi, özel hayatlarının orada teşhir edilmesi vesaire gibi durumlarda da tabi yargıya götürdüler ve yargı bunların o ortamlardan çıkarılması kararını verdi. Ama bu talepler yerine getirilmedi. Onun için de biliyorsunuz TİB Twitter ile ilgili o kararı almıştı.

  "ŞİMDİ TWITTER HİZAYA GELİYOR"

  O zaman da açıkladık, Twitter gelecek, ülkemizi muhatap alacak, yönetimi muhatap alacak burada görüşmeler yapacak, yargı kararlarımızı ciddiye alacak. Şimdi Twitter o hizaya geliyor. Esasen bunu diğer ülkelerde uyguluyordu, bundan sonra ülkemizde de hiçbir sorun olmayacak. Yani bizim sosyal medyayla bu anlamda hiç bir sorunumuz yok." açıklamasında bulundu. 

  TWITTER İKİ HESABIN ERİŞİMİNİ ENGELLEMİŞTİ

  Twitter, Cemaat'in 17 Aralık operasyonuyla birlikte hükümet üyelerinin ses kayıtlarını yayınlayan Haramzadeler333 ve BAŞÇALAN hesaplarının Türkiye'deki erişimini engellemişti. 

  Beşir Atalay: Twitter şimdi hizaya geldi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir