Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.583
1.02%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Birgül Ayman Güler: Süreçle ilgili mutsuzum

  CHP'nin Parti Meclisi, Mustafa Sarıgül hakkındaki disiplin kurulu kararının kaldırılması hakkında karar verecek.
  • 03.11.2013 - 15:18
  Birgül Ayman Güler: Süreçle ilgili mutsuzum

  Birgül Ayman Güler: Süreçle ilgili mutsuzum #1

  CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile ilgili disiplin cezasının kaldırılması durumunda CHP'ye geçmesi sürecini değerlendirdi.

  'SÜREÇLE İLGİLİ MUTSUZUM'

  PM Üyesi Birgül Ayman Güler, PM toplantısında Sarıgül hakkındaki disiplin cezasının kaldırılmasına güçlü itirazların yükseleceğini vurgulayarak, 
  "Süreçle ilgili mutsuzum. Bir kişi ve CHP. Koskoca CHP’nin bir kişiye adeta CHP dışında yapılan işler ve sözlerle mahkum edilmesini doğru bulmuyorum. 3 Kasım Pazar günü (bugün) PM olarak toplanacağız. Parti Meclisi sayın Sarıgül’ün disiplin cezasını kaldırma ya da kaldırmama yetkisini taşıyan organ. Fakat, ‘Sayın Sarıgül gelecektir ve bizim adayımızdır’ şeklinde bu hafta içerisinde açıklamalar oldu. Şimdi bu kararı verecek olan PM üzerinde çok ağır bir baskı oluştu. Keşke beklenseydi, çok bir şey değil, işte Pazar günü (bugün) parti meclisi var. PM’de konu görüşülseydi, kaldırılsaydı ve daha önce kendisi ziyaret edilip bu açıklamalar yapılsaydı meşruiyet bakımından doğru olurdu. Bu kendi başına bir sıkıntıya dönüştü şimdi. Her yetkili organ kendi yetkisinin boşluğa düşürülmesinden rahatsız olur. Bu yalnızca biz de değil her yerde böyledir." ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir