Euro
15.2895
0.31%
Dolar
13.5950
0.88%
Altın
795.0040
-0.76%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
508.932
1.08%
-1ºC
İstanbul
Bulutlu -1 C

  Bozdağ: Kılıçdaroğlu milleti aldatıyor

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu'yla ilgili ağır eleştirilerde bulundu.
  • 15.08.2012 - 02:07
  Bozdağ: Kılıçdaroğlu milleti aldatıyor

  Bozdağ: Kılıçdaroğlu milleti aldatıyor #1

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Sinop Valisi Ahmet Cengiz'i ziyaretinin ardından Sakarya caddesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Vatandaşlarla sohbet eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, vatandaşlarla sohbet ettikten sonra Ak parti İl başkanlığına gitti. Burada Ak Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak'ı ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ daha sonra partililerle bir araya geldi. CHP, MHP ve BDP'nin ideolojik partiler olduğunu Ak Parti'nin ise tüm Türkiye'yi kucaklayan bir anlayışa sahip olduğu söyledi.

  "İKİ YÜZLÜ SİYASETİ VATANDAŞ SEVMİYOR"

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bozdağ, "İki yüzlü siyaseti vatandaş sevmiyor. Biz şeffaf bir siyaset yaptık. Açık bir siyaset yaptık. İçimizde ne varsa vatandaşla onu paylaştık. Şimdi bakıyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu Tunceli'ye gidiyor bir laf söylüyor Ankara'ya gidiyor başka bir laf söylüyor. Diyor ki 'Ben öyle demedim de şöyle dedim' diyor. Oranın havası başka öyle konuşuyor. Ankara'ya geliyor. Ankara'nın havası başka rüzgarı başka buna göre konuşuyor. Siyaset rüzgara göre vaziyet alan kaptanları sevmez. Doğru neyse hakikat neyse ona göre konuşmamız lazım" dedi.

  KILIÇDAROĞLU'NA ELEŞTİRİ

  Milleti aldatanı siyasetin sevmeyeceğini belirten Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Halk da sevmez. Bakın kılıçdaroğlu ne diyor. Tavsiyelerde bulunuyor milletvekillerine. 'Muhafazakar evlere giderken yanınızda başı örtülü bir hanımefendi götürün' diyor. 'Eğer başı örtülü bir hanımefendi yoksa yanınızdaki bayanlardan biri bir eşarbı çantasına koysun eve girerken başını örtsün oradan çıktıktan sonra geri açsın' diyor.

  Bu benim laflarım değil sayın Kılıçdaroğlu'nun tavsiyesi milletvekillerine teşkilatlarına halkı nasıl kandıracağını anlatıyor. Bu millet samimi olanla olmayanı birbirinden ayırır. İftar sofralarına gittiğinizde millete bekleyin onlarla birlikte açın. Böyle bir şey olabilir mi. Tamam iyi niyetli olabilir, ama oruç tutmayı tavsiye etmiyor. Siz diyor iftarınızı sofradakilerle beraber açın sabırsızlık yapıp önceden açmayın diyor. Milleti nasıl aldatacağının yolunu gösteriyor. Böyle bir siyaset olabilir mi?

  Biz diyoruz ki; 'Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol'. CHP'nin siyaseti vatandaş seni nasıl görmek istiyorsa öyle görün vatandaşın görmediği yerde nasıl olmak istiyorsan öyle ol. Siyasetin özü bu. Ama biz diyoruz ki bu milletin gözü basiretle bakar" dedi.

  "SANDIKTAN KAÇAN ANA MUHALEFET İLK DEFA GÖRÜYORUM"

  Mahalli idareler seçimleriyle ilgili de konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Anayasaya geçici bir madde konmak suretiyle mahalli idareler seçimlerini 2013'ün sonbaharında yapılma ihtimali var. Bunun üzerine CHP'den de açıklamalar geldi biliyorsunuz. Biz buna karşıyız diyor. Neye karşısın sandığın gelmesine karşısın. Sen Halk Partisi değil misin? Halkın önüne sandık gelirse herkesden çok senin mutlu olman lazım. Sandık geldi işte AK Parti'yi götürmek istiyorsun hesap sormak istiyorsun. Vatandaş hesabını sandıkta soracak sende ondan mutlu olursun. Geldiği zamanda gidersin anlatırsın göğsün gere gere yaptıklarını yapacakları milletimiz ölçüsünü tartısını yapar sandıkta ayarı verir kime ayarı verecekse hep beraber görmüş oluruz. Sandıktan kaçan ana muhalefet ben ilk defa görüyorum" diye konuştu.


  Görüş Bildir