Dolar
6.8654
0.0203%
Euro
7.8263
0.0038%
Altın
1807.19
-0.1254%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
399.292
-0.0272%
Bitcoin
63347.97
-0.6118%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Bozdağ: Türk Milleti Google’dan öğrendiği birini seçmez

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP ile MHP'nin Cumhurbaşkanlığı için belirledikleri adayın, milletin adayı olmadığını, parti tabanlarında bundan rahatsız olan önemli bir kesim olduğunu söyledi.
  • 25.06.2014 - 00:33
  Bozdağ: Türk Milleti Google’dan öğrendiği birini seçmez

  Bozdağ: Türk Milleti Google’dan öğrendiği birini seçmez #1

  Yozgat’ta Rönesans Holding tarafından yapılacak imam hatip ortaokulu, lisesi ve 296 yataklı yurt inşaatı temel atma törenine katılan Bakan Bekir Bozdağ, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

  "ADAYIMIZI SALI GÜNÜ İLAN EDECEĞİZ"

  Ak Parti’nin Cumhurbaşkanı adayının Salı günü ilan edileceğini söyleyen Bozdağ, “Esasında bizim Cumhurbaşkanı adayımızdan ziyade Türk milletinin Cumhurbaşkanı adayı ilan edilecek. Çünkü biz biliyorsunuz Cumhurbaşkanı adayımızı ilan etmeden önce milletin her kesimle, partimizle, milletvekillerimizle, iş dünyası ile, çalışanlarla, sendikalarla, diğer kesimlerle, kadınlarla, gençlerle istişareler yaptık, anketler yapıyoruz. Milletimiz kimi Türkiye’de cumhurbaşkanı görmek istiyorsa, bizim adayımız o olacaktır. Milletin istediğini milletin adayı olarak önümüzdeki Salı günü ilan edeceğiz. Milletin istediğini, milletimizin Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edeceğimiz için seçimi birinci turda ilan edeceğimize inanıyorum” dedi.

  Bozdağ: Türk milleti Google’dan öğrendiği bir ismi seçmez

  "TÜRK MİLLETİ GOOGLE'DAN ÖĞRENDİĞİ ADAYA OY VERMEZ"

  Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığı konusunda da açıklamalarda bulunan Bozdağ, şunları söyledi:

  “Cumhuriyet Halk Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel başkanlarının adayı, esasında milletin adayı değil. Hatta MHP’nin, CHP’nin adayı da değil. Çünkü MHP’nin tabanında bundan rahatsız olan önemli bir kesim var CHP’nin tabanında da bundan rahatsız olan önemli bir kesim var. Çatı aday dediler ama ortada bir çatı yok ki çatıya aday olsun. Olmayan çatıya aday olmaz. Baktığımızda CHP ve MHP’nin gösterdiği aday esasında iki partinin de ortak adayı değil. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ikilisinin ortak adayıdır, millete uzak bir adaydır. Çok da uzaktan alıp getirdiler. Gerçi bunlar uzaktan aday getirmeye çok alışkınlar. Sayın Bahçeli’nin böyle bir alışkanlığı var, geçmişte de 21 Şubat ekonomik krizi olduktan sonra Türkiye batağa saplandıktan sonra o zaman da Kemal Derviş’i alıp getirmişlerdi. Ülkenin ekonomisini hatta fiili başbakanlığını Kemal Derviş’e emanet etmişlerdi. Şimdi yine dışarıdan bir aday empoze ediyorlar, bir aday getirdiler. Biz diyoruz ki bu milletin içinde olan, derdi ile dertlenen, vatandaşın her tür sorunlarını yaşayan, bilen gören, burada pişmiş birini CHP, MHP bulamaz mıydı?, bulabilirdi. Türkiye’de olup bitenlere yabancı bir kişinin Türkiye’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermiş olması ancak CHP ve MHP’nin yapabileceği bir iştir"

  Bahçeli ile Kılıçdaroğlu'nun ‘Biz kimi aday gösterirsek bu millet ona oy verir’ diye düşündüğünü belirten Bozdağ, şöyle devam etti:

  "Adeta millete aday dayatıyorlar, biz ikimiz karar verdik, bu adayı gösterdik, vatandaşın oyunu çantada keklik görüyorlar. Bu millet dışarıdan aday dayatılmasına izin vermez. Bakın belediye seçimleri yaşıyoruz, halkın istemediği birini Türkiye’nin en güçlü patisi bile aday koysa seçiyor mu millet, seçmiyor ‘hayır’ diyor oy vermiyor. Biz yaşadık Urfa’da geçen dönem bir başka aday koyduk halk 'hayır' dedi, Urfalılar gitti bizim aday koymadığımızı seçti. Bunun cevabı şudur. Vatandaş diyor ki; ‘Benim oy verebileceğim, benim kriterlerime uygun, benim ilkelerime uygun, benim tanıdığım, bildiğim, sevdiğim, saydığım birini aday koyarsanız ben oy veririm’ diyor. Ne yapıyor bunlar, halkın tanıdığı, bildiği birini getirmiyor, halkın içinde olan birini getirmiyorlar, siyaset yapmış birini getirmiyorlar, dışarıdan birini getiriyorlar, herkes adayı Google’den öğreniyor.. Türk milleti Google’den öğrendiği birine Cumhurbaşkanı sıfatı vermez, içinde yetiştirdiği birine cumhurbaşkanı sıfatı verir."

  "YOZGATLILAR AÇISINDAN SEVİNDİRİCİ"

  Yozgatlı birinin Cumhurbaşkanı adayı olmasının, Yozgatlılar açısından sevindirici bir durum olduğunu ifade eden Bozdağ, “Ama Yozgatlılar şunu da bilir ve her zaman da ifade eder, o da şu; Yozgat’ta sadece nüfus kaydıyla değil de özüyle, her şeyiyle Yozgat’a hizmet edenlerin Yozgatlı olduğunu bilir, öyle kabul eder. Ömründe Yozgat’a bir defa geleni değil her daim Yozgat’a gelip Yozgat’ın derdiyle dertleneni bağrına basacaktır diye düşünüyorum" dedi.

  Görüş Bildir