Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1603
0.13%
Dolar
18.5196
0.10%
Altın
988.45
0.02%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
359.556
-0.43%
20ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 20 C

  Bozdağ'dan muhalefete sert gönderme

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, muhalefeti eleştirdi.
  • 25.03.2012 - 17:14
  Bozdağ'dan muhalefete sert gönderme

  Bozdağ dan muhalefete sert gönderme #1

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, muhalefeti "Ülkeyi yönetmeyi Ankara'dan ibaret olarak görüyorlar. Salıdan salıya Ankara'da vaaz veriyorlar. Bunların cuması salı gününden ibaret." sözleriyle eleştirdi.

  Bekir Bozdağ AK Parti Uşak İl Kongresi'nde konuştu. Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu sert bir şekilde eleştirdi. "Ülkeyi yönetmeyi Ankara'dan ibaret olarak görüyorlar. Bol bol iftira atıyorlar." diyen Bozdağ, "Kılıçdaroğlu için 15 tane fezleke var. Projeleri olmadığı için iftira peşindeler. Salıdan salıya Ankara'da vaaz veriyorlar, Bunların cuması salı gününden ibaret." şeklinde konuştu.

  "ANADOLU ÇOCUKLARININ ÖNÜNÜ KESTİLER"

  4+4+4 eğitim sistemi hakkında da konuşan Bozdağ, şunları söyledi: "Sadece meslek liseleri ölmedi. Anadolu çocuğunun üniversitelere giden kapıları kapatıldı. Kesintisiz 8 yıllık eğitim hayata geçirilince köylerde de bu okullar oluşturuldu. Öğretmen sayısı, diğer donanım imkan sayısı az. Bu çocuklar Anadolu lisesi sınavlarında yarışamadılar, üniversite sınavlarında da yarışamadılar, Anadolu çocuklarının önünü kesti bu sistem. Birileri köydeki yaşayan vatandaşın çocuğunun bakan olmasından, vekil olmasından rahatsız. Esnafın çocuğunun bu ülkede söz sahibi olmasından rahatsız. Bunu söyleyemiyorlar, ama onların yollarını keserek bunu yapmaya çalışıyorlar. Kesintisiz eğitim Anadolu insanının bu ülkede söz sahibi olmasının önünü kapatan haksız bir uygulamaydı. Bizim yaptığımız milletin evladının önünü açmak, biz tankların yaptığını değil, milletin talimatını hayata geçiriyoruz."


  Görüş Bildir