Dolar
7.6644
0.0274%
Euro
8.96
-0.2071%
Altın
1903.33
0.1647%
Borsa
1096.16
0.8399%
G. Altın
468.345
-0.0089%
Bitcoin
80616.56
-0.8853%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Bülent Arınç: 3. dönem yokum

  Bülent Arınç: Belediye başkanı olarak da görev yapmak niyetinde değilim. Başka arkadaşlarımın önüne geçmem.
  • 28.09.2012 - 13:27
  Bülent Arınç: 3. dönem yokum

  Bülent Arınç: 3. dönem yokum #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk canlı yayınında Alican Türkoğlu'na  açıklamalarda bulundu. yaptı. Arınç, 3. dönemle ilgili olarak "Belediye başkanı olarak da görev yapmak niyetinde değilim. Başka arkadaşlarımın önüne geçmem." dedi.

  İşte konuşmasından satır başları...

  AK PARTİ'NİN BAŞARISINI KİMSE YAKALAYAMADI

  Partinin gücü, seçimlerdeki olası başarısı bu kongrede verilen mesajlarda belli edilir. AK Parti'nin her kongresi Türkiye'de derin izler bıraktı. 50 bin civarında insan gelecek.

  Muğla'daydım dün. Türkiye'de 1946'dan bu yana (çok partili siyasal hayata geçilmesinden beri) AK Parti'nin başarısını hiç kimse yakalayamadı

  Geçmişte başarılı olan partiler var. Ama üçüncüyü göremedikleri gibi oyları da azalarak gitti. 2 yerel seçim geçirdik. Kazandığımız belediye başkanlığı sayısında azalma olmadı.

  ARINÇ'IN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYIN

  Referandumdan da başarılıyla çıktı bu parti. 30 Eylül'de seçilecek parti yönetimi 2015'e kadar yapılacak seçimlerde başarılı olmak zorunda Ekim 2013'te yapılacak yerel seçimler. 2014 Mayıs Haziran ayında Köşk seçimi, daha sonraki yıl da genel seçim var

  3 DÖNEM ARA VERECEĞİZ

  Erdoğan ve bizlerin bulunduğu 70'den fazla vekil arkadaşımızın ara vermek zorunda olması. Ben bunu yürekten destekliyorum, olumsuz olarak görmüyorum.

  Biz AK Parti'yi kurduğumuzda Erdoğan milletvekili olmadığı için ben grup başkanı oldum bir yıl. Arkadaşlara gönlümden geçeni söyledim. 'O zaman sayımız 51'di. 51 gideceğiz ama 351 olarak döneceğiz' demiştim arkadaşlarıma. Biz hakikaten 350'nin üzerinde geldik. Her seçimden başarıyla çıktık.

  ERDOĞAN BİR HALK KAHRAMANI

  Erdoğan'ın da bir halk kahramanı olduğunu söylemeliyim. Bu büyük bir liderlik gösterisidir. Onun dominant karakteri karşısında muhalefetin işi zor. Karşısında eziliyorlar, onunla başa çıkamıyorlar.

  Ama nihayetinde bu bir insan... Fani bir hayatın içindeyiz. Bir şahsa bağlı olarak iş yürüyecekse olmaz. İnsanlar belirli bir döneme kadar işlerini yaparlar. Sonra kurumsal kimliğe dönmesi lazım

  Arkadaşlar bir bayrak yarışında. Kurumsal kimliği güçlü görürse genel başkanımızın yerine kim gelirse gelsin AK Parti'ye olan güven sarsılmayacaktır

  TAYYİP BEY MEYDAN OKUYOR

  Herkes başarısını ortaya koysun düşüncesi Türkiye için ilk olduğu gibi dünya siyaseti için de önemlidir Tayyip Bey, her seçimden sonra 'ikinci olursam bırakırım' dedi. Biz yüzde 50'leri bulduk. Tayyip Bey meydan okuyor. 'Ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli, ben bu seçimde ikinci parti olursam bırakırım, siz de aynı şeyi söyleyebilir misiniz?' MHP'de 4 aday çıktı. Herkes biliyor ki bu partide değişime ihtiyaç var. Ama değişim olmayınca aynı isimlerle devam ediyor.

  BU KONGREYLE İLGİLENMİYORUM

  AK Parti tüzüğünü yazarken yarışmacı siyaset üslubunu benimsedik. Başarılı olan kazanacak. Yeni katılan isimler değerli isimler. Her biri başarılı isimler. AK Parti'de herkese görev var. Başka yeni isim olup olmadığını bilmiyorum. Bu kongre ile hiç ilgilenmiyorum, teşkilat başkanlığımız ilgileniyor. Numan beyin geleceğini biliyordum, kendisi ile görüşmem olmuştu.

  3 DÖNEM SONRASI NE YAPACAK

  Benim işim basit. Şu anda Hükümetteyim. Dönem sonuna kadar Bursa vekiliyim. Bittiği gün aday olmayacağım çok açık. Bundan da memnunum. Çok yorucu bir siyasi hayattan geliyorum. 3 dönemden sonra aday olunmayacağına da can simidi gibi sarıldım. Aktif olmayan siyaseti yapacağım. Okuyup yazarak günlerimi değerlendireceğim. Hayatımın sonuna kadar AK Parti'ye bağlı olacağım. Belediye başkanı olarak da görev yapmak niyetinde değilim. Başka arkadaşlarımın önüne geçmem.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir