Dolar
6.7577
0.0725%
Euro
7.6636
0.0744%
Altın
1715.01
0.0466%
Borsa
109536.92
0.39%
G. Altın
372.664
0.1424%
Bitcoin
66207.68
0.4498%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Bülent Arınç: Aramıza fitne girdiğini görüyorum

  Bülent Arınç, Manisa'da yapılacak taziye evinin açılış töreninde yaptığı konuşmasında "Aramıza fitne girdiğini görüyorum" dedi.
  • DHA
  • 17.10.2015 - 16:42

  Bülent Arınç: Aramıza fitne girdiğini görüyorum

  1

  Manisa'da Yunusemre Belediyesi tarafından Horozköy Mahallesi'nde yaptırılacak taziye evinin temel atma törenine eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer Ekinci, AK Parti Manisa milletvekili adayı İsmail Bilen, partililer ve mahalle sakinleri katıldı.

  "ARAMIZA FİTNE GİRDİĞİNİ GÖRÜYORUM"

  Öğle namazını Horozköy Camii'nde kılan Arınç, hemen caminin yanındaki tören alanında mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Törende konuşan Arınç, şunları söyledi:

  "Emekli olunca adam çok konuşuyor. Biz buralıyız. Buranın insanıyız. Ben 60 seneye yakın burada oturuyorum. Biz burada hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık. Doğudan gelmiş, batıdan gelmiş, güneydoğudan gelmiş, Türk'müş, Kürt'müş hepsi bizim kardeşimiz. Bizi kardeş yapan Müslümanlığımızdır. Biz bütün bu dostlarımızı kardeşimiz bildik. Hiçbir zaman onlara kötü gözle bakmadık. Bizi biz yapan bu değerlerimizdir. Şimdi aramıza fitne girdiğini görüyorum.


  "SİYASİ PROPAGANDA YAPMADIM, BİZE OY VERİN DEMEDİM"

  Ben biraz evvel ağır hasta olan bir muhtarımızı ziyarete gittim. Bu insani bir görev. Siyasi propaganda yapmadım. Bize oy verin demedim. Bir hasta ziyaretine gidilince partiden bahsetmek çok ayıptır. Bizim buna ihtiyacımız yok. Ama oradan çıktık gelirken birkaç tane kendini bilmez 30 sene evvel kendilerini savunmuş bir insana karşı olmaması gereken bir iki söz söylediler. Ben Horozköy'de hiç kimseden bunu beklemem. Şunu bilin ki bizim temsil ettiğimiz siyasi düşünce bu memlekette yaşayan 78 milyon yurttaşımızı eşit görür, kardeş görür, aynı kaderi paylaşan insanlar olarak görür.


  MHP'Lİ BELEDİYENİN AKLINA BİLE GELMEZDİ

  Bak Mehmet Çerçi buraya taziye evi yapıyor. Hiç kimse onu mecbur edemezdi. Yap deseler yapmazdı inadı tutsaydı. Faraza bir MHP'li belediye olsaydı Cumhuriyet Mahallesi'ne, Horozköy Mahallesi'ne, Fevzi Çakmak'a taziye evi yapayım mı, hizmet götüreyim mi diye düşünebilir miydi? İnşallah düşünürdü. Ama benim bildiğim kadarıyla hiç aklına gelmezdi. ‘Biz buralardan az oy aldık, niye bu hizmetleri yapacağız biz' diyemeyiz. AK Parti'yiz. Biz hükümetiz. Hamdolsun nereye ne ihtiyaç varsa karşılığı oy olarak değil, millet bir tek ‘Allah razı olsun' dese bize yeter. Biz bu hizmeti yapıyoruz. Oy için yapanlar 13 sene iktidar yüzü görmedi. O yüzden bu belediyelerimizin kıymetini bilmemiz lazım. Biz buraya da, her mahalleye de merkezdeki Saruhan Mahallesi'nde ne varsa bu mahallenin de bir eksiği kalmayacak. Bizi bu yüzden eleştirebilirler. ‘Siz onlardan yanasınız. Size oy bile vermiyorlar' diyebilirler. Oy peşinde değiliz, Horozköylü insanların gönlünün peşindeyiz. Gönlünden bir tek ‘Allah razı olsun' dese bizim için yeterli"

  Görüş Bildir