Dolar
6.7293
-1.1748%
Euro
7.3928
-0.4309%
Altın
1712.2
-0.9624%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
371.295
-1.9074%
Bitcoin
59070.31
-3.5207%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C
  Bülent Arınç Aydın Doğan'ın kanalında muhalefet yaptı

  Bülent Arınç Aydın Doğan'ın kanalında muhalefet yaptı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, AK Parti'yi eleştiren sözleri Hürriyet ve benzeri medyada büyük alkış aldı.
  • Ajanslar
  • 24.10.2015 - 22:41

  Bülent Arınç Aydın Doğan'ın kanalında muhalefet yaptı

  bülent arınç

  7 Haziran seçimi öncesi Melih Gökçek'le kavga eden Bülent Arınç, seçime bir hafta kala AK Parti'ye karşı muhalefete başladı. Başbakan eski yardımcısı Bülent Arınç, CNN TÜRK'te "Hafta Sonu" programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.

  "BİRİLERİNE SEVGİMİ KAYBETMİŞ OLABİLİRİM"

  Arınç, şunları söyledi:

  "Heyecanımı kaybettiğimi de söyleyebilirim. Birilerine olan sevgimi de biraz kaybetmiş olabilirim. Siyasette insanı her gün motive eden şey biraz da heyecanıdır. Mesela biz 60-65-70'lerde de siyaset yapanları biliyorum. Bir hayalimiz hedefimiz vardı. Bu hedefe varmak için dört partim kapatıldı benim. Erbakan Refah'ın kapatılmasından sonra mükemmel bir konuşma yapmıştı. Ama bu bizim hedefimiz içinde küçücük bir olaydı dedi. Biz o zaman da önümüze baktık. Fazilet kapandı önümüze baktık. Hep yasaksız, yolsuzluk, yoksulluık olmayan hayalimizi bağlamıştık. Bunların çoğuna kavuştuk."

  "Başörtüsü meselesi, ülkede sünni alevi kavgasını sona erdirmek bunlardan bir tanesiydi, bütün özgürlüklerin en ulaşılabilecek noktasına kavuşmak bunlardan bir tanesiydi."

  "İnsanlar sevgiyle ayakta durabiliyorlar. Ama burada bir azalma eksilme de olmuşsa kabahatin kimde olduğu önemli değil, beraber siyaset yapayacağınız insanlarla aranıza buzdan duvarlar girmeye başlamışsa, ara vermenin tam zamanı demiş olabiliriz."

  "İNSAN YOL ARKADAŞINI ÇOK İYİ SEÇMELİ"

  "Konuşmalarım benim açıktır. İnsan yol arkadaşını çok iyi seçmeli. Ama yola çıktıklarını, yolda bulduklarında değişirsen işler yürümez, en azından işler yürümez. Herşeyi birlikte göğüslediniz, her zorluğa birlikte göğüs gerdiniz. Ama sonradan bir herhangi bir rüzgar sebebiyle siz bir tarafta, arkadaşlarınız başka arkadaşlar buldular, onlarla birlikte yola devam ettiler. Elbette hayat dinamiktir. yenilenir kendi içerisinde. Ama bu yol arkadaşlığı anlayıştan dışarıya çıktıysa, size düşen şey bir kenarda kalmaktır. Onları üzmemek adına."

  CNN TÜRK TEKRAR TEKRAR VERİYOR

  Bülent Arınç'ın açıklamaları, CNN Türk'te gece kuşağında yeniden yayına verildi.

  Görüş Bildir