Euro
11.1891
0.99%
Dolar
9.611
1.17%
Altın
554.05
1.62%
Borsa
1.464
0.62%
Bitcoin
606.003
-1.06%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Bülent Arınç HDP'ye yüklendi

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanlığında konuştu.
  • 09.01.2015 - 16:40
  Bülent Arınç HDP'ye yüklendi

  Bülent Arınç HDP ye yüklendi #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bursa'da konuştu. Bülen Arınç konuşmasından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yüklendi.

  "GAY, LEZBİYEN, TRANS"

  Bülent Arınç 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini hatırlatarak HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın kimlerden oy aldığını açıkladı. Arınç şöyle konuştu; "Selahattin Demirtaş farklı temsil gruplarının da oyunu aldı. Gay, lezbiyen ve translar da dahil olmak üzere Türkiye'de herhangi bir partide temsil bulmayan farklı seçmen grupları oy verdi.

  HEVESİ KURSAĞINDA KALACAK

  Seçmen olarak oylarını temsil etme noktasında başarılı olan gruplar da var. CHP'nin oyları CHP'ye dönecek olursa senin kendi tabanının oyu yüzde 6-7 arasındadır. Seni alkışlarım. Böyle bir sonuçla karşılaşacaksan milleti tehdit etme. AK Parti'yi tehdit etme. 'Çözüm süreci zarar görür, PKK istismar edermiş.' Kimse böyle konuşmuyor, senin ayrıcalığın mı var? Sen kimsin? Güveniyorsan çık, yok güvenmiyorsan, kendi usulünle yoluna devam et. Ama hevesi kursağında kalacak.

  BİZ MEYDAN OKUYORUZ

  'Biz yüzde 15 alacağız' diyor, yolun açık olsun yürü görelim bakalım. 15 mi, 12 mi, 6 mı, 1 mi alacaksın? Hodri meydan, biz meydan okuyoruz, biz meydan okuyan bir partiyiz. Senin tabanın seni yüzde 10'un üzerine çıkaracaksa elbette seçimin demokrasinin kuralları vardır, sizi tebrik eder alkışlarız.

  İYİ ÇALIŞIN KISKANMAYIN

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki farklı oylarla kendinizi yüzde 15'e odaklamayın. İyi çalışın, kıskanmayın. Çalışırsanız sizin de olur. Taksilerin arkasında böyle yazıyor. Biz yüzde 50 hedefliyoruz."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir