Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.931
0.69%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Bülent Arınç: Lezbiyenler ve translar Demirtaş'a oy verdi

  Bülent Arınç: Lezbiyenler ve translar Demirtaş'a oy verdi

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'ye lezbiyenlerin, biseksüellerin ve transların oy verdiğini söyledi.
  • 09.01.2015 - 19:49

  Bülent Arınç: Lezbiyenler ve translar Demirtaş a oy verdi #1

  AKP Bursa il binasında basın toplantısı düzenleyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 10 Ocak Cumartesi günü yapılacak Bursa il kongresi için il başkanı Cemalettin Torun’un adaylığını açıkladı.

  Arınç, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

  "CHP BARAJI AŞAMADI"

  "Mehmet Ağar dağa mı çıktı. Ben sokakları ateşe veririm, 7-8 Ekim’de olduğu gibi herkesi yakarım mı dedi, demedi. 1999’da biz parlamentodaydık, CHP barajı aşamadı. Baykal sadece istifa etti, dağa çıkmadı, tehdit etmedi. 95’de yarım puanla barajı geçti. Buna ne üzülmek ne aşırı sevinmek lazım.

  LEZBİYENLER, BİSEKSÜELLER VE TRANSLAR OY VERDİ

  Benim HDP’ye söylediğim budur, barajı aşamazsan kendinde ara, bize kabahat bulma, ortalık şöyle olur böyle olur diye tehditte bulunma. Siz yüzde 9 aldınız buna güvenerek seçimlere girmek istiyorsunuz ama unutmayın, sizin aldığınız oyun içinde en az üç puan CHP’den gelen oyu var. CHP’nin klasik tabanı, ‘Ekmek İçin Ekmeleddin’i tutmadı, bize de gelmedi. Size oy verdi. Yüzde 3 buradandır. CHP’den ekmeği beğenmeyenler değil Ekmeleddin’i beğenmeyenlerin oyları vardır.

  Bir de farklı temsil gruplarının oyunu almıştır HDP. Yani lezbiyenler, biseksüeller, translar da dahil olmak üzere, Türkiye’de ben herhangi bir partide temsil imkanı bulamıyorum diyen farklı seçmen gruplarının oylarını da almıştır."

  Bülent Arınç: Lezbiyenler ve translar Demirtaş a oy verdi #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir