Euro
9.8916
-0.32%
Dolar
8.3224
-0.31%
Altın
483.58
-0.65%
Borsa
1.399
-0.05%
Bitcoin
321.589
-4.66%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Bülent Arınç: Şafak sayıyorum

  Bülent Arınç, aktif siyaset hayatının sonuna yaklaştığını dile getirerek, asker tabiriyle şafak saydığını ifade etti.
  • 19.03.2014 - 10:59
  Bülent Arınç: Şafak sayıyorum

  Bülent Arınç: Şafak sayıyorum #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eşi Münevver Arınç’la birlikte akşam saatlerinde geldiği seçim bölgesi Bursa’da, Şehrengiz Dergisi 1’nci Bursa’ya Değer Katanlar Ödül törenine katıldı.

  Bülent Arınç: Şafak sayıyorum #2

  ŞAFAK SAYDIĞINI BELİRTTİ

  Siyaset yaşamı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Arınç, "Aktif siyaset hayatımın sonuna yaklaşıyorum. Asker tabiriyle şafak sayıyorum" dedi.

  "SİYASETİN POLİTİKAYLA BENZERLİĞİ VAR"

  Siyasetin uzun soluklu bir iş olduğunu kaydeden Arınç, "Başarabilir, sabrederseniz, azmederseniz, heyecanınızı kaybetmezseniz, halkla ilişkiler noktasında iyi bir performans gösterirseniz keyifle yapılan bir şey. Siyasetin politika ile benzerliği var. Siyasetin kökü Arapçadır. Siyasal veya seyis dediğimiz atların bakıcılarından ‘kinaye iyi yöneten’ demektir. ‘Toplumu, dünyası ahiretiyle insanları huzurlu, mutlu, iyi doğru ve güzel zamanda yetiştirmek’ demektir. Siyasetin bu anlamı beni çok daha ilgilendirdi. Dünyaca meşhur bilinen anlamı politika.

  "SAHAYA İNMEK, HALKIN ARASINA GİRMEK LAZIM"

  Ama Siyaseti de siyaset olarak yapmak gerekli. çok kitaplar yazıp söylenmiş olabilir aslında fiilen yapılan yaşanan bir şeydir. Akademik ölçüler içinde kitap yazmakla rapor hazırlamakla iyi bir siyasetçi olarak yetişmek mümkün değil. Sahaya inmek, halkın arasına girmek lazım. Şüphesiz donanımlı olmak lazım. Ne düşündüğünüzü, vizyonunuzu, ilerisi için ne düşündüğünüzü, halkın nasıl bir yaşam içinde daha çok mutlu olabileceğini, nasıl yönetilebilirse çok daha huzurlu bir ortamda olabileceğini düşünmek demektir.” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir