Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.2576
-0.02%
Dolar
18.0688
-0.06%
Altın
1.021
-0.01%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
424.707
0.25%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Bülent Arınç: Türkiye 1000 genç IŞİD'e katıldı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'den IŞİD'e katılan gençlerin sayısının bin civarı olduğunu söyledi.
  • DHA
  • 23.02.2015 - 01:27
  Bülent Arınç: Türkiye 1000 genç IŞİD'e katıldı

  Bülent Arınç: Türkiye 1000 genç IŞİD e katıldı #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa’da, AK Parti İl Gençlik Kolları’nın Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan  4. Olağan Kongresine katıldı.

  Kongrede konuşma yapan Arınç, Türkiye’den IŞİD’e katılan gençlerin sayısının bin civarında olduğunu söyledi. "Pırıl pırıl insanlarımızın gönüllerine girilerek, nefislerin okşanarak, kafalarına kötü ideolojiler sokuluyor" diyen Arınç, sözlerine şöyle devam etti;

  GENÇLERİMİZİ UZAK TUTMAMIZ LAZIM

  "Gençlerimizi ellerine demir bilyeli sapanlar verip yüzlerini kapatan, molotofları atıp araçların üzerindeki polisleri öldüren, özellikle DHKP-C gibi insan öldürmekten zevk alan ve DAİŞ gibi vahşi hayvanların bile yapamayacakları cinayetleri rahatlıkla işleyen bir nesle dönüştürebiliyorlar. Bu cinayetleri işleyenler Rusya’dan, İngiltere’den Amerika’dan Batı Avrupa’dan gidiyorlar. Bu nasıl bir batıl inançtır. İnsanı sevmesi gerekenler, ellerinde bıçakla her gün insan boğazlayabiliyorlar. Bu kötü bir eğitimin, kötü bir çalışmanın ürünüdür. Onun için gençlerimizi bu tür zararlı şeylerden uzak tutmamız lazım.

  TÜRKİYE'DEN BİN CİVARINDA GENCİMİZ KANDIRILDI

  Zannetmeyin ki DAİŞ’e katılanlar sadece dış ülkelerden değildir. Çok yakınımızdan, Yalova’dan, bir başka yerden sayılarının bin civarında olduğunu zannettiğimiz bu gençler de aldatılarak götürülüyor. Sonra öldüklerini haber alıyoruz.

  GENÇLERE KURULMUŞ TUZAKLAR VARDI

  İçte ve dışta düşman mihraklar gençleri sokağa dökmek için hesaplar yapıyorlar. Ben kendi gençliğimden bilirim. 1965-1966 yıllarında herkesin bir özlemi vardı. Anneden, babadan, evden, memleketinden ayrılarak başka bir şehirde özgür bir hayat yaşayacağını düşünen gençler vardı. Bu ümitlerle Manisa’dan, Bursa’dan Balıkesir’den çıkan gençler İstanbul’a, Ankara’ya yada başka şehirlere gitti. Gittikleri yerlerde gençleri elde etmek için kurulmuş tuzaklar vardı.

  Bülent Arınç: Türkiye 1000 genç IŞİD e katıldı #2

  CİNSELLİK YÖNÜNDEN ELDE ETMEYE ÇALIŞANLAR OLDU

  Onların liderlik vasfını okşayanlar oldu. Onlara para ve imkan temin edenler oldu. Onları cinsellik yönünden elde etmeye çalışanlar oldu. Arkadaş olduktan sonra gençleri sokağa dökenler oldu. Gençlerin o dönemlerde nasıl sokaklarda bir birlerine kurşun sıktığını hatırlıyorum. Bize o dönemlerde abilerimiz ‘siz böyle olmayın’ dediler. Yıllar sonra abilerimizin ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı.

  SİYASETÇİLERİN KULLANDIĞI GENÇLER HER ÜLKE İÇİN ZARARLI

  Bazı gençler sokaklarda sol kollarını kaldırırlar, avazlarının çıktığı kadar bağırırlar. Sonra onları eyleme gönderirler. Bazıların ellerine taş ve silah verirler. Ortalığı yakıp yıkarlar. Batıl ideolojilerin esiri olmuş gençlerle, siyasetçilerin kullandığı gençler, her ülke için zararlıdır. Biz gençlerimizi böyle görmek istemiyoruz. Gençler okuyan okuduğu kadar çalışan, ahlaklı, inançlı, iyi yetişmiş, büyüklerine saygılı, küçüklerine şefkatli olacak.

  AĞANIN ELİ TUTULMAZ 400 OLUR MU?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa'daki toplu açılış törenlerindeki 400 milletvekili ile ilgili açıklamalarını hatırlatan Arınç, "Cumhurbaşkanımız 400 milletvekili dedi. Ağanın eli tutulmaz. 400 olur mu? Ben 399'a da razıyım. İnşallah çok fazla milletvekili çıkartalım ki şu kavgalar, fısıltılar bitiversin. Bunların bir seçimlik canı vardır. Bugün sesleri yüksek çıkar, tuzaklar yaparlar, kumpaslar kurarlar. Önümüze 17-25 Aralık, 14 bilmem nesi diye çıkarlar. Hepsini aşarız engelli koşu gibi. Sonunda bayrak direğine Allah'ın izniyle bayrağımızı dikeriz" dedi.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir