Euro
15.2432
-0.48%
Dolar
13.4296
-0.74%
Altın
795.5670
0.77%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
572.503
0.14%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C
  Bülent Arınç'ın şeytanımız gafı güldürdü

  Bülent Arınç'ın şeytanımız gafı güldürdü

  Gazetecilerle bayramlaşan Arınç'ın şeytan taşlamayla ilgili sözleri gülüşmelere neden oldu.
  • 28.10.2012 - 08:31

  Bülent Arınç ın şeytanımız gafı güldürdü #1

  Mekke'de gazetecilerle bayramlaşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın başarılı organizasyonuyla binlerce Türk vatandaşının rahat bir şekilde hac görevini yerine getirdiğini söyledi

  "MÜSLÜMANLAR İÇİN DUA ETTİK"

  Mekke'deki Diyanet Basın Merkezi'ni ziyaret eden ve burada Türk gazetecilerle bayramlaşan Bülent Arınç, Arafat'taki vakfe duasına ilişkin konuştu. Terörün bitmesi temennisiyle yapılan dualara bütün Türk vatandaşlarının canı gönülden iştirak ettiğini belirten Arınç, "Yara olan yere dokununca acır. Vatandaşlarımız terörle alakalı kısımlara büyük bir iştirakle amin dediler. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Arafat'taki duasını kısmen dinledim. Suriye, Afganistan, Arakan'daki Müslümanlar için de dua edildi. Hac ibadeti, güzel ritüelleri ile Müslümanların en büyük buluşmasıdır. Hac ibadeti dünyanın en büyük kongresidir. Burada ihramlı iken kızmadık, sabırlı olduk. Zaten buranın en önemli sözü 'hacı sabır'dır" dedi.

  "İHRAMLI OLMAK GÜZEL BİR HASLETTİR"

  Arınç, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın başarılı organizasyonuyla binlerce Türk vatandaşının rahat bir şekilde hac görevini yerine getirdiğini söyledi. Siyasetçiler için ihramlı olmanın zor olup olmadığının sorulması üzerine Arınç, "Her zaman ihramlı gibi olmak güzel bir haslettir. Buna dikkat edeceğiz" diye konuştu.

  "ŞEYTANIMIZI TAŞLADIK"

  Hac için kutsal topraklara 24 yıl önce geldiğine dikkat çeken Arınç, "O zamandan bu tarafa birçok düzenleme olmuş. Allah nasip etti, yeniden geldik. Eşim ve kardeşi de bizimle birlikte geldi. Arafat'ta ve şeytan taşlamada bir sıkıntı yaşamadık. Şeytanımızı taşladık" dedi. Bu ifadeler, bir anda gülüşmelere sebep oldu.

  İşte Arınç'ın şeytanımızı taşladık gafı

  Bülent Arınç ın şeytanımız gafı güldürdü #2


  Görüş Bildir