Petrol
93.18
1.50%
Euro
18.3212
-1.21%
Dolar
18.5795
0.04%
Altın
1.02
-1.02%
Borsa
3471
0.00%
Bitcoin
373.554
-0.75%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C
  Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar - Video

  Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar - Video

  Bülent Arınç, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
  • 15.06.2012 - 14:17

  Bülent Arınç tan önemli açıklamalar - Video #1

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  "ÖCALAN'A EV HAPSİ OLABİLİR"

  "Öcalan'a ev hapsinden bahsediyor, böyle bir şey kısa vadede gündeme gelebilir mi" sorusuna Arınç, şu yanıtı verdi: "Bunları dile getiriyor, o da getiriyor, başka arkadaşları da getiriyor. Bu tek başına dikkate alınacak bir konu değil. Belki bir yol haritasıyla, yapılması gerekenler sıralamasında, terörün, terör örgütünün silah bırakmasıyla başlayacak bir sürecin içesinde dikkate alınabilecek bir konu olabilir. Yoksa bugün için bunun bir geçerliliği yok. İmralı'daki kendi günlük hayatına devam ediyor. Çünkü eğer örgütün talebi olarak bu geliyorsa bunu yapmamız halinde bile örgüt, bugünkü şiddetten vazgeçmeyecektir. Öncelikle Sayın Başbakanımızın, Kuzey Irak'taki otonom yönetimin de onlara hatırlattığı gibi koşulsuz olarak silah bırakmaları, eylemlerine son vermeleri, bundan sonrasını da birlikte düşünmeleri gerekiyor. Bu tek başına sadece bir taleptir, bunun üzerinden siyaset yapacaklarını düşünüyorum, bu çok samimi değil. Şunlar, şunlar, şunlarla birlikte ama başına da örgütün tamamen silah bırakması ve eylem yapmaması durumunu kabullenmesine bağlı olarak konuşulabilir."

  ARINÇ'IN ÖCALAN SORUSUNA YANITI

  ÜMİT BOYNER'E KÜRTAJ YANITI

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner, "Gündemde tartışılan kürtaj konusu, tecavüzün neredeyse doğal karşılandığını ihsas eden aşağılayıcı beyanlar yalnızca kadınları değil toplumun vicdan sahibi tüm kesimlerini rencide etmiştir, kırmıştır" ifadelerini kullandı.

    Arınç, Boyner'in bu sözlerine; ''Kendi kurumunu düşünmeden özensiz yorumlar yapıyor'' şeklinde karşılık verdi.

  GÜLEN'İN DÖNME VAKTİ GELDİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış töreninde Fethullah Gülen'e ''dön'' çağrısı yaptığı anımsatılarak, konuya ilişkin değerlendirmesi sorulan Arınç, Türkiye'de binlerce insanın 10 yılı aşkın bir zamandır Türkiye dışında bulunan Gülen'i artık Türkiye'de görmek istediğini söyledi.

  ARINÇ'TAN GÜLEN'E ÇAĞRI

  Arınç, Türkiye'de binlerce insanın Fethullah Gülen'i Türkiye'de görmek istediğini belirterek, ''Ben Türkiye'de çok az kimsenin sahip olacağı düzeyde, Gülen'in vatan hasreti çektiğini yakinen bilenlerdenim. Umarım ki artık zamanı gelmiştir'' dedi.

  "CUMHURBAŞKANI'NI HALK SEÇSİN DEMEYECEKTİK"

  Anayasa değişikliği ile ilgili de konuşan Arınç, "Anayasa Mahkemesi bizim Cumhurbaşkanı seçme imkanımızı elimizden almasaydı biz Anayasa değişikliğine gitmeyecektik, 'Cumhurbaşkanı'nı halk seçsin' anayasa değişikliğini yapmayacaktık" dedi


  Görüş Bildir