Dolar
7.7831
-0.2243%
Euro
9.0953
-0.0966%
Altın
1880.48
-0.0451%
Borsa
1121.17
-0.2668%
G. Altın
471.384
-0.1844%
Bitcoin
84781.98
-0.0119%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Bülent Arınç'tan zırhlı araç itirafı

  Bülent Arınç, Bingöl'de meydana gelen saldırıda, zırhlı araç kullanılmamasının zaiyatı artırdığını söyledi.
  • 18.09.2012 - 08:31
  Bülent Arınç'tan zırhlı araç itirafı

  Bülent Arınç tan zırhlı araç itirafı #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bingöl'de meydana gelen ve 8 polisin şehit edilmesiyle ilgili saldırıda, zırhlı araç kullanılmamasının zaiyatı artırdığını söyledi. Terörle mücadelede yıl sonunda önemli bir mesafe katedileceğini ifade eden Arınç, PKK'lıların Suriye ve İran'dan geldiğini söyleyerek, bazı ülkelerin terör örgütüne arka çıktığını söyledi.

  "TERÖR DIŞARDAN DESTEK ALIYOR"

  Arınç, hafta sonunu geçirdiği Bursa'da dün katıldığı ve bugün banttan yayımlanan Bursa TV'deki ''Nesli Yaşam'' programında soruları yanıtladı. Devletin, terör örgütü PKK'ya karşı mücadelede daha etkili ve sonuç alınabilecek şekilde tüm imkanlarını güncellediğini söyleyen Arınç, terör olaylarında dış desteğe dikkat çekti. Teröristlerin bir kısmının Suriye kökenli olduğunu bir kısmının ise İran'dan geldiğini söyleyen Arınç, bu teröristlerin bu ülkelerden sırf eylem yapmak için Türkiye'ye gönderildiğini kaydetti.

  ZIRHLI ARAÇ İTİRAFI

  Terör eylemlerine karşı ''kirpi'' denilen mayına dayanıklı araçları riskli bölgelerde daha fazla bulundurduklarını belirten Arınç, terörle mücadelede istihbaratın önemine vurgu yaptı. Bölgede iyi yetişmiş özel güvenlik güçlerinin görev yaptığını da hatırlatan Arınç, Bingöl'de meydana gelen ve 8 polisin şehit olmasıyla ilgili saldırıda, polislerin zırlı araç içerisinde olmadığını hatırlattı ve "zırhlı araç kullanılsaydı bu kadar zaiyat vermezdik" diye konuştu.

  ARINÇ YIL SONUNU İŞARET ETTİ

  Türkiye'nin dışında, terör ve teröristle mücadele eden başka birçok devletin de olduğunu dile getiren Arınç, PKK'nın 2012 yılıyla birlikte toplu hedeflere ve can alıcı suikastlara yöneldiğini söyledi. Terörle ilgili endişelerin, ülkede karamsarlığa dönüşmediğini de iddia eden Arınç, terörle mücadelenin devam ettiğini söyleyerek, yıl sonuna kadar bu konuda önemli mesafeler katedileceğini anlattı. Arınç sözlerini şöyle sürdürdü: "Terör var, terörle mücadele ediliyor. Sonunda mağlup olan, yenilen bu örgüt olacak. Bu eylemler bir gün bitecek. Bütün bunları halkımız ile birlikte yaşadığımızı görüyoruz. Türkiye'de makroekonomik göstergelerde diğer sosyal yaşamda da eksiye gidiş gözlenmiyor. Biz umuyorum ki bu yılın sonuna kadar inşallah terörle mücadelede çok iyi bir noktaya gelmiş olacağız. Bunun şartlarının Türkiye için hazırlanmasının gayreti içindeyiz. Ümidimiz budur. Hazırlığımız buna yöneliktir, konjonktürün buna müsait olduğunu zannediyoruz. Esasen örgütün son çırpınışlarıdır. Bir intihar ediştir, bir akrebin kendisini sokması diye tarif ediyorum ben.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir