Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.699
0.30%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Büyük saygısızlık

  Ordu'da Atatürk büstünün üzerine mıcır dökülmesi büyük tepki topladı.
  • Haber Merkezi
  • 15.11.2016 - 11:17
  Büyük saygısızlık

  Büyük saygısızlık #1

  Olay Ordu'nun Ortatepe Okulu'nda meydana geldi. İlçenin bozuk olan yollarının düzeltilmesi için getirilen mıcır 7 yıl önce kapatılan okulun bahçesine döküldü.

  Ancak Atatürk büstü dökülen mıcırın altında kaldı. Son yağışlar sonrasında bozulan yollar nedeniyle getirilen mıcırın üzerine gelmesiyle okuldaki büstün daha sonra okulun içine alındığı öğrenildi.

  Konuyu Eğitim-iş Sendikası eski MYK üyesi, Altınordu İlçe Temsilcisi Hikmet Pala dile getirdi.

  Sosyal medya hesabından "Perşembe Belediyesi SAYGISIZLIKLA sunar. Size yazıklar olsun demeyeceğim. Sizler kendinize yakışanı yapıyorsunuz. Bize yazıklar olsun" ifadelerini kullanan Pala, Atatürk büstünün bir de fotoğrafını paylaştı.

  Fotoğrafı paylaşan öğretmen Hikmet Pala Odatv'ye konuştu.

  Pala olayın öncesini ve sonrasını şöyle anlattı:

  7 yıl önce öğrenci sayısının az olmasından dolayı kapanan bir okul orası. Öğrenciler merkezdeki okula gönderilmişti. Binası duruyor. Orada Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin yol çalışması için getirdiği mıcırlar okulun bahçesine dolduruldu. Ancak Atatürk büstü mıcırın altında kaldı. Kaymakamlık da soruşturma açılacağını açıkladı. Muhtemelen valilik talimat verdi.

  Olay kasıtlı... Bir insanın zerre kadar aklı olsa en azından mıcırı dökmeden önce kaideyi sökerdi. Buna bile tenezzül etmediler. Özensizlik her alanda var. Mahalle muhtarımız Avni Öztürk de olay sonrasında büstü sökerek diğer Atatürk büstünün yanına almış.


  Görüş Bildir