Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
423.453
-1.55%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Büyükelçilikten Şafak Pavey ayıbı

  Şafak Pavey'in tekerlekli sandalye talebine büyükelçiliklerden olumsuz yanıt.
  • 05.12.2011 - 08:39
  Büyükelçilikten Şafak Pavey ayıbı

  Büyükelçilikten Şafak Pavey ayıbı #1

  TBMM tarafından iki uluslararası toplantı için görevlendirilen CHP Milletvekili Şafak Pavey'in tekerlekli sandalye talebine Türkiye'nin iki büyükelçiliğinden olumsuz yanıt geldi.

  HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI

  Genelkurmay Başkanlığı'nın gazileri ziyaret etmek istemesine onay vermediği CHP'nin engelli milletvekili Şafak Pavey, bu defa da Türk Büyükelçilikleri'nden hayal kırıklığına uğradı.

  Brüksel ve Viyana'da katılacağı resmi toplantılarda kullanılmak üzere iki ülkedeki Türk Büyükelçilikten tekerlekli sandalye temin etmeleri yönünde talepte bulunan Pavey, gelen yanıtlar üzerine şok oldu. Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği, "Avrupa Parlamentosuyla görüşün, biz yardımcı olamıyoruz" derken, Türkiye'nin Avusturya Büyükelçiliği'nden gelen yanıtta ise "7.30 euro kiralama bedeli var, bizim bütçemiz yok, siz cebinizden karşılayın" denildi. Bu yanıtlar üzerine Pavey, hem sözkonusu büyükelçiliklere hem de Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na tepkisini içeren birer mail gönderdi.

  Pavey mailinde şöyle dedi:

  Yük Sayılıyor: Fiziksel engellliğim nedeniyle söz konusu toplantılarda yük sayıldığımı, bunu da hadsizlik saydığınızı ve dolaylı olarak haddimi bildirmeyi denediğini düşünüyorum. Milletvekili olmamın yanı sıra, uluslararası diplomaside saygın görevlerinde bulundum. Büyükelçiliklerinizden Viyana ya da Brüksel'de alışveriş ya da eğlence merkezlerine tur talep etmiş değilim. Verilen görevi yerine getirmem için elzem olan bir medikal tavkiye aracı istemiş bulunmaktayım. Görevimin maliyeti sizin sorumluluklarınız arasındadır. Bu talihsiz cevabı geri almanızı rica etmekteyim.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir