Dolar
8.1823
1.2234%
Euro
9.6845
1.385%
Altın
1908.63
0.3406%
Borsa
1152.63
0.7147%
G. Altın
502.629
1.6558%
Bitcoin
110719.8
4.4579%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Çavuşoğlu: Almanya'ya yanlışlarını söylüyoruz

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin Almanya il problemi olmadığını, ancak gördükleri yanlışları söylemek zorunda olduklarını belirtti.
  • AA
  • 08.12.2016 - 05:52
  Çavuşoğlu: Almanya'ya yanlışlarını söylüyoruz

  Çavuşoğlu: Almanya ya yanlışlarını söylüyoruz #1

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Bakanlar Konseyi toplantısı öncesinde Almanya’nın Hamburg kentinde Türk sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle Başkonsolosluk rezidansında bir araya geldi.

  Burada bir konuşma yapan Çavuşoğlu, Türkiye'nin dış politikasının birçok dinamiğinin ve önceliğinin bulunduğunu belirterek, en önemli önceliklerden bir tanesinin de yurt dışındaki vatandaşların, soydaşların, akraba toplulukların değişik ülkelerde yalnız bırakılmaması olduğunu ifade etti.

  Çavuşoğlu: Almanya'ya yanlışlarını söylüyoruz VİDEO

  "ALMANYA'YA GÖRDÜĞÜMÜZ YANLIŞLARI SÖYLÜYORUZ"

  Almanya'yla ilişkilere değinen Çavuşoğlu, "Almanya ile bizim ilişkilerimiz çok daha iyi olması lazım. Bizim Almanya ile şahsen bir problemimiz yok ama gördüğümüz yanlışları da söylüyoruz. Buradaki terör faaliyetlerinden rahatsız olduğumuzu, teröristlerin bu ülkede yaşamasından rahatsız olduğumuzu söylüyoruz." dedi.

  "NATO'DA, ABD'DEN SONRA EN ÇOK ASKERİ OLAN TÜRKİYE"

  Çavuşoğlu, Türkiye'nin, kurucu ülkelerden olduğu NATO'da Amerika’dan sonra en çok asker bulunduran, politikasına ve yurt dışı misyonlarına en çok katkı sağlayan ülkelerin başında geldiğine işaret ederek, "Avrupa’nın, Atlantik bölgesinin güvenliğine çok önemli katılar sunan bir ülkeyiz." dedi.

  Brüksel’de NATO dışişleri bakanları toplantısına katıldığını anımsatan Çavuşoğlu, Brüksel’de iki gün süren toplantıdaki değişik oturumlarda Türkiye’nin tutumunu, düşüncelerini, politikalarını ve beklentilerini dile getirdiğini, AB yetkilileri ve farklı ülkelerin dışişleri bakanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirdiğini kaydetti.

  "TÜRKİYE'Yİ KAYBETMEK İSTEMEYEN BİR TUTUM GÖRDÜK"

  Burada Türkiye-AB ilişkilerini de değerlendirdiklerini belirten Çavuşoğlu, "Türkiye’yi daha iyi anlayan, Türkiye’yi kaybetmek istemeyen ve Türkiye’ye daha olumlu yaklaşan bir tutum gördük. Bundan da memnuniyet duyuyoruz." dedi.

  Görüş Bildir