Petrol
105.28
-7.24%
Euro
17.3967
-0.80%
Dolar
16.9844
0.94%
Altın
965
-1.31%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
331.556
-1.19%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Çavuşoğlu'ndan AP Başkanı'na sert tepki

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz'un Türkiye'ye yönelik sözlerine yanıt verdi.
  • 13.11.2016 - 19:45
  Çavuşoğlu'ndan AP Başkanı'na sert tepki

  Çavuşoğlu ndan AP Başkanı na sert tepki #1

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Konutunda Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Wang Yi ile bir araya geldi. Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu'na Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'un Türkiye'ye yönelik son açıklamaları soruldu.

  Çavuşoğlu: Schulz'un söylediklerinin bizim için önemi yok VİDEO

  AP BAŞKANINA SERT TEPKİ

  Sözlerine "AP Başkanı'nın söylediklerinin bizim için çok fazla önemi yok" diyerek başlayan Çavuşoğlu şöyle devam etti: "Gücü yetiyorsa PKK faaliyetlerine son versin. Böyle görünüyor ki ya destekliyor ya gücü yetmiyor. Schulz'un yaptığı açıklamaya baktığınızda üst perdeden tehditkar açıklamalar yapıyor. Bu bizi etkilemez. Biz halkımızdan güç alıyoruz. Türkiye'deki gelişmelerle ilgili açıklamaları var. PKK'lılar da çok iyi savunuyor. Kaymakamızın şehit edildikten sonra bir açıklamaları oldu mu? Bir PKK'lı çok önemli ama şehitlerimizin, öldürülen Kürt vatandaşlarımızın hiçbir önemi yok.

  'ÖNCE PKK FAALİYETLERİNİ DURDURSUNLAR'

  Önce PKK faaliyetlerini durdursunlar. Ekonomik yaptırımlarla ilgili ve diğer konularla ilgili elinden geleni ardına koymasın. AB ve Parlemento başkanının iki yüzlülüğünü her zaman olduğu gibi görüyoruz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir