Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.266
-0.67%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  CHP Ecevit'in evini alıyor

  CHP, Ecevit'in evini alarak Bülent Ecevit Vakfı'na tahsis edecek.
  • 31.10.2011 - 16:39
  CHP Ecevit'in evini alıyor

  CHP Ecevit in evini alıyor #1

  CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in konutunun satın alınarak Bülent Ecevit Vakfı'na tahsis edilmesine karar verdi. CHP MYK Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

  ECEVİT'İN EVİ ALINACAK

  Yaklaşık iki saat süren toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamada, MYK'da başta Van'da meydana gelen deprem olmak üzere gündemdeki konuların ele alındığı bildirildi.

  MYK'da, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in bağışladığı konutunun, yeni sahibi tarafından satılacağı bilgisinin de değerlendirildiği ifade edilen açıklamada, CHP'nin de eski genel başkanlarından olan Ecevit'in konutunun satın alınarak Bülent Ecevit Vakfı'na tahsis edilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Açıklamada, toplantıda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Kurban Bayramı'nın birinci günü Van'a gerçekleştireceği ziyaretin de değerlendirildiği aktarıldı.

  MYK'nın 29 Ekim Cumhuriyeti Bayramı törenlerinin iptalini de ele alındığının kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  "Toplantıda, Hükümetin Cumhuriyet Bayramı törenlerini yasaklaması üzerine halkın özgür iradesiyle Cumhuriyete sahip çıktığını veCHP'nin de aktif katılımıyla Cumhuriyetin şehitlerini, depremde hayatını kaybedenleri anarak, asker, sivil yaralıları unutmadan saygıyla, sevgiyle, coşkuyla kutlanabildiğine dikkat çekildi. Bu arada düğüne, törene, resepsiyona gidenlerin depremi gerekçe göstererek Cumhuriyetin kutlanmasını yasaklaması kınandı ve bu kararı alanların
  günlerdir törenlere hazırlanan öğrencilere, 88 yıldan bu yana Cumhuriyeti alkışlayanlara verecek hesabı bulunduğu belirtildi."

  Açıklamada, MYK toplantısında bazı örgütsel çalışmaların yanı sıra yeni anayasa, terör ve dış ilişkiler konularının da değerlendirildiği kaydedildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir