Euro
15.1395
-0.03%
Dolar
13.3780
0.01%
Altın
790.5720
0.07%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
546.412
-4.05%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C
  CHP erken seçimde de Benenson'la çalışacak

  CHP erken seçimde de Benenson'la çalışacak

  7 Haziran seçiminde Obama'ya 2 defa kazandıran şirketle çalışan CHP'nin oy oranı değişmemişti. Parti yine aynı şirketle çalışma kararı aldı.
  • 22.08.2015 - 07:19

  CHP erken seçimde de Benenson la çalışacak #1

  7 Haziran seçimlerinde ABD Başkanı Barack Obama’ya 2 kez seçim kazandıran Benenson Strateji Grup ile çalışan CHP, erken seçimde de aynı grup ile çalışacak.

  İŞTE CHP'NİN YENİ STRATEJİSİ

  Habertürk'ten Düzgün Karadaş'ın haberine göre, yaklaşık 1 aydır Türkiye’de anketlerle seçmen davranışı çalışması yapan grup; seçim stratejisini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarına aktardı:

  -Meclis aritmetiği 7 Haziran’a göre çok değişmeyecek, ufukta yine koalisyon görünüyor.

  -Türkiye’de seçmen, hangi partiye oy vereceğini önceden kararlaştırıyor. Bu nedenle seçim kampanyasını hemen başlatın. Halkı kucaklayacak vaatleri sona bırakmayın, hemen açıklayın.

  -7 Haziran’da, emekliye 2 maaş ikramiye, asgari ücretliye bin 500 lira maaş gibi vaatler doğruydu. Bu vaatlerin vatandaşla duygusal bağını oluşturacak reklam kampanyası yetersiz kaldı. Duygusal bağı güçlendirecek reklam kampanyası şart.

  -Vaatlerinizi, Kılıçdaroğlu’nun hayat hikâyesinden yararlanarak anlatın.

  -7 Haziran’da Kılıçdaroğlu’nun miting performansı çok iyiydi. Ancak aynı günde 2, 3, 4 miting doğru bir strateji değildi. Az ama etkili miting yapın. Miting düzenlediğiniz illerdeki yerel ve sosyal medyayı etkin kullanın.

  GÜVENLİK-EKONOMİ

  -Terör ve güvenlik, ekonomik kaygıların ardından en önemli ikinci sorun. Vatandaşın endişelerini giderecek, terörü sonlandıracak, barış ve demokrasiyi öne çıkaracak çözüm önerileri geliştirilmeli.

  -“CHP ekonomiyi AK Parti’den daha iyi yönetir” algısı yerleştirilmeli. “Modern, ilerleyen, büyüyen Türkiye” vaatleriyle seçmenin karşısına çıkılmalı.


  Görüş Bildir