Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
491.797
-1.05%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 12 C

  CHP Fatma Şahin'den özür diledi

  Grup Başkan vekili Hamzaçebi, Fatma Şahin'i arayarak Kamer Genç'in sözleri için özür diledi.
  • 26.04.2013 - 11:59
  CHP Fatma Şahin'den özür diledi

  CHP Fatma Şahin den özür diledi #1

  Bakan Fatma Şahin, Beşiktaş'ta katıldığı bir programın ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

  "SEVİYESİZ, AHLAKSIZ"

  Meclis'te bir kanun görüşmesi sırasında Kamer Genç'in Atatürk ve tarikatlarla ilgili sözlerinin küçültücü ve kendi üslubuna yakışır şekilde olduğunu söyleyen Şahin, bir kadına bunun söylenmesinin seviyesiz ve ahlaksızlık olduğunu ifade etti. Şahin, "Parlamento'da bir kadına bunu söylemesi, onun ne kadar seviyesiz, ne kadar ahlaksız olduğunu gösteriyor. Bunun hukuki mücadelesini de yapacağız ama sağ olsun Meclis bir araya gelerek kınama cezası verdi. Kendisi de bir konuşma yaptığı zaman her zaman Kamer Genç, bunu söyleyebilir şeklinde bir anlayış vardı." dedi.

  İNŞALLAH DERS ALIR

  Meclis üyelerinin Genç'e gereken cevabı verdiğini ifade eden Şahin, "Korkusundan, cesaretsizliğinden o salona bir daha giremedi. Parlamento'ya teşekkür ederim. Tek vücut oldular. İnşallah bundan ders alır. Kadınlar olarak, kadınları küçültecek hiçbir hareket yapmasına müsaade etmeyiz. Çünkü ben Anadolu kadınını temsil ediyorum." şeklinde konuştu.

  CHP ÖZÜR DİLEDİ

  Şahin, olayın ardından CHP'nin kendisinden özür dilediğini de belirterek, "Parlamento üzerine düşeni yaptı. CHP parti olarak özür diledi. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi arayarak özür diledi. Parlamento onu yalnız bıraktı ve zavallı halde bırakmış oldu." ifadesini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir